.[ ČeskéHry.cz ].
Lovci pokladů

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Goblin



Založen: 10. 05. 2014
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: 5. únor 2017, 20:54:26    Předmět: Lovci pokladů Odpovědět s citátem

Zpracování staré české deskovky z r. 1982.

Jde o hru pro 2-4 hráče v níž máte za úkol vylovit z moře co největší množství pokladů, nebo vyřadit ze hry své soupeře (obsazením jejich nehlídaných lodí). Hodně velkou roli tu hraje RNGesus, protože se klidně může stát, že jeden hráč u sebe narazí na všechny žraloky a druhý najde u své lodi ty nejtučnější poklady.

Smyslem tohoto projektu bylo dotáhnout do konce jednoduchou tahovku a protože moje vlastní koncepty jsou příliš složité, sáhl jsem po hře, kterou jsem hrál jako malý kluk.

Stahovat můžete zde: http://gamejolt.com/games/lovci-pokladu/232668
Původní pravidla jsou ke stažení zde: http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/lovci-pokladu-1541/k-stazeni/

UPDATE: Nová verze je k dispozici. Jsou vychytány některé mouchy. Message box ukazuje popisy kartiček. Hra je svižnější díky přímému výběru figurek.

POZNÁMKA: Vím, že nejde o první počítačovou adaptaci (další je pro srovnání tady: http://plnehry.idnes.cz/lovci-pokladu-8211-remake-deskove-hry-dux-/Clanek.aspx?c=A040226_074103_bw-plneHry-strategie_bw).

Umm. Jak sem mám přidat screenshot? Myslím, že to budu řešit zítra...


Naposledy upravil Goblin dne 12. únor 2017, 11:49:57, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 6. únor 2017, 09:03:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevypadá to zas tak špatně. Tu hru si pamatuju, kdyby to bylo na iPad s nějakou možností chytrýho multiplayeru tak si to klidně zahraju. Na tomhle mě nebaví, že to je na pc a taky ta grafika je slabší.

Nicméně je fakt, že je dobrej nápad začít tím, že člověk udělá něco co zná, na tom se může dobře něco naučit. Předělávka deskovky na pc hru je v tom vlastně ideální. Případně se dá udělat modifikace nějakého pravidla.

Tady by se třeba dalo udělat, že má každý hráč několik tahů najednou, protože střídat se po každém jednom posunu panáčka je trochu opruz. Další věc je, že by se dalo klikat přímo do plánu (tedy ne že si volíš pohyb panákem / lodí) ale podle toho na co klikneš, tak tím posouváš (jako ve všech RTS). To jen pár drobností co mě napadlo během 3min co jsem si to zkoušel.
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Goblin



Založen: 10. 05. 2014
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: 6. únor 2017, 17:28:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za odezvu.

Ten výběr panák/loď byl nejjednodušší způsob, co mě napadl. Možná to ještě upravím. Několikanásobný pohyb by možná byl na místě, ale musel bych to vymyslet tak, aby se tím už tak šílená náhoda spíš zmírňovala, než aby se násobila (něco jako sežral tě žralok? Chudáčku. Tumáš dva tahy navíc).

Každopádně teď už se k tomu budu vracet spíš jen abych to ladil/vychytával mouchy, možná přidal angličtinu.

iPad je pro mě bohužel španělská vesnice. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 8. únor 2017, 10:37:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Je mi to jasný, že se pak už člověk k tomu nechce moc vracet, ale spíš si z toho vzít něco do budoucna.
Jinak příště když to sem hodíš dřív než to je úplně hotové, tak se k tomu dá případně dát feedback ještě v průběhu vývoje. Ale zas to má taky svoje neduhy Smile
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Goblin



Založen: 10. 05. 2014
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: 10. únor 2017, 23:55:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Během víkendu postnu nový build. Budou méně křiklavé barvy hráčů, opravené některé chyby na které mě upozornili jinde, Message box s mechanikami karet i přímá volba figur místo tlačítkového rozhodování (vlastně už to mám všechno implementované, ale vzhledem k tomu, že programuju po práci a u piva, chci to po sobě ještě pořádně zkontrolovat).

Bez obav. Až sem postnu některý ze svých ambicióznějších projektů, ke kterým mám hlubší vztah, bude to určitě VELMI rané stádium vývoje. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Goblin



Založen: 10. 05. 2014
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: 25. březen 2017, 02:18:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Postnul jsem novou verzi s angličtinou, tak mi ji kdyžtak zkritizujte... Smile
EDIT: Herní text je tak čtvrt normostrany, tak kdybyste si chtěli z plezíru zapřekládat, napište mi sz. Na klasické latině a němčině už se ovšem pracuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna