.[ ČeskéHry.cz ].
Launcher/Patcher

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Obecné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radis



Založen: 29. 03. 2014
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: 22. červenec 2014, 13:11:24    Předmět: Launcher/Patcher Odpovědět s citátem

Mohl by mi nekdo doporucit nejake free reseni pro updatovani aplikaci pres internet? Chtel bych nejaky launcher, ktery pred spustenim aplikace zkontroluje cislo verze a v pripade, ze neni aktualni, stahne a nainstaluje patch z meho serveru.

Potrebuji to proto, aby testeri me hry meli vzdycky nainstalovanou posledni verzi. Staci, kdyz to pojede na Windows.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vilem Otte



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Znojmo - Sedlesovice, Kravi Hora

PříspěvekZaslal: 22. červenec 2014, 15:01:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Můžeš hodit celý zdroják (plus binárky zkompilované od tebe) na Github, a testeři si je můžou od tam postupně pullovat.

Samozřejmě to znamená že veškeré data si může pak kdokoliv stáhnout.

Jinak o "free" řešení nevím nic (navíc pokud vím, tak na toto si dost firem vyrobilo vlastní software, nebo sdílí přímo zdrojáky á lá git ... jenom jako closed-source samozřejmě).
_________________
Should array indices start at 0 or 1? My compromise of 0.5 was rejected without, I thought, proper consideration.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 22. červenec 2014, 15:59:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Něco takového jsem kdysi dávno udělal. A díky tobě jsem našel erotickou deskovou hru, na které jsem tehdy dělal Very Happy

Nicméně jsem to hodil sem na leteckou poštu, je to v C# (můžeš stáhnout Visual Studio Express zdarma):
http://leteckaposta.cz/238421572
Třeba se bude hodit.

Jsou tam dvě aplikace. Jedna vytvoří manifest, což je soubor, který popisuje všechny herní soubory, které se mají stahovat/updatovat. Středem toho je exe soubor hry, z něj se bere verze.

A pak je Updater, který nasměruješ někam na internet, odkud se stáhne tenhle manifest (tehdy jsem používal svůj školní hosting). A poté i všechny soubory, které se změnily (manifest obsahuje jejich umístění).

Je to fakt narychlo spíchnutý projekt, žádná komprese, žádné zabezpečení, spousta věcí přímo v kódu. Asi by tomu přispělo i víc komentářů. Můj popis tady je taky asi docela vágní, ale zdrojových kódů je tam minimum, tak se to dá celkem rychle snad i pochopit.



No a teď mě ještě napadá, že mám z poslední doby jednu trochu modernější obdobu, kterou i teď ještě používám. Ta ale stahuje přímo z FTP a vše se konfiguruje parametry při spuštění (přihlašovací jméno, heslo, ... to by samozřejmě šlo upravit).
Taky bych mohl teoreticky poskytnout, opět C#.

Používám to tak, že mám jeden baťák, který mi uploadne obsah určité složky na určité místo na FTP. A pak druhý baťák, který zase z toho FTP tyhle soubory stáhne (ale jen ty, které se změnily nebo přibyly).



Každopádně kdyby jsi naznal, že je to užitečné, možná bych to i pročistil a hodil někam veřejně.
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 765
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 22. červenec 2014, 16:19:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Radis> Pokud to potrebujes jen pro testery, tak mozna uplne nejjednodussi varianta je nahrat adresar se hrou do sdileneho adresare na DropBox a nechat testery, at to hraji primo ze synchronizovane slozky.
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 22. červenec 2014, 20:28:08    Předmět: Odpovědět s citátem

a pokud i pro ostatni hrace a pises v C# pak ClickOnce je idealni forma instalace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radis



Založen: 29. 03. 2014
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: 23. červenec 2014, 09:47:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Dlaha: Diky moc, dival jsem se na to a snad to pujde pouzit Smile

OndraSej: To by bylo celkem elegantni reseni. Ale nektere testery by mohla trochu obtezovat nutnost registrace na DropBox a hlavne si myslim, ze slozka nejde nasdilet read-only, coz by byl celkem problem.

rezna: ClickOnce bohuzel pouzit nemuzu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 23. červenec 2014, 10:01:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Nezkoumal jsem dopodrobna, ale tady https://www.dropbox.com/help/60/en radí použít link to file https://www.dropbox.com/help/167/en. Což možná nevyžaduje mít účet na Dropboxu, musel bys to prozkoumat
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 23. červenec 2014, 12:01:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli je to jako OneDrive, tak tam máš i Veřejné.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radis



Založen: 29. 03. 2014
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: 23. červenec 2014, 12:38:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Houp: Tam pisou, ze nastaveni read-only prav na sdilenou slozku zatim neni mozne a ze mas misto toho sdilet odkaz primo na slozku nebo soubor, coz prave muj problem neresi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Obecné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna