.[ ČeskéHry.cz ].
Startovač.cz - CaZaBa (CAD Za Babku)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 26. srpen 2014, 13:40:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím, jestli to je jen na mojí graf. kartě, ale všechny čáry mají strašný aliasing.

Dále, transformační gizmo někdy nejde chytit a místo toho se udělá selekce. Konkrétně: měl jsem dva objekty na sobě a chtěl jsem pomocí posunu jeden dát pryč. Ale pořád jsem dělal výběrový obdélník, i když byl kurzor přímo na barevné šipce.

Ovládání je pro mě trochu komplikované. Jsem zvyklý na MAXko, kde můžu volně rotovat objektem (ALT+prostřední tlačítko) a přitom používat transformační gizma. Navíc, myš je příliš citlivá.

Layout některých fomulářů je nepřehledný.

Ano, vím vím, je to nehotové, to beru. Ale vydala jsi demo, takže asi očekáváš nějakou zpětnou vazbu. Nadto, myslím, že tyhle "drobnosti" určitě sama vidíš i bez této zpětné vazby.
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perry



Založen: 28. 07. 2009
Příspěvky: 879

PříspěvekZaslal: 26. srpen 2014, 16:51:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem to otestoval.

Grafika GTX560 Ti, Core 2 Duo

- K čemu to má instalátor? Jestli to s tím má vypadat více profi, než "zip", tak efekt moc nefunguje

- Renderer je dost divný, má strašný aliasing
- Postrádám / Nenašel jsem tam seznam objektů, co jsem vytvořil nebo mám ve scéně
- Zkoušel jsem import Collady - celkem funguje, akorát tam chybí nějaký progress bar


Ad GUI - je to označené jako Beta, ale pokud takhle má vypadat finální produkt a pouze se bude přidávat, tak potom:
- Přehlednost 2/10
- Ovládání 0/10 - myš je téměř nepoužitelná, intuice typu kolečko na zoom nefunguje, rotace objektu je divná, výběr vybírá často něco jiného nebo nic, když je model větší - nedá se vybrat nic, protože se to celé začne sekat
_________________
Perry.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
if.then



Založen: 13. 04. 2008
Příspěvky: 579

PříspěvekZaslal: 26. srpen 2014, 18:27:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Mně Chrome (36.0.1985.143 m) ohlásil, že soubor setupu je škodlivý a proto bylo stažení zablokováno. Surprised To je IMHO poněkud markantní problém.
_________________
For guns and glory, go to www.ceske-hry.cz.
For work and worry, execute VC++.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
if.then



Založen: 13. 04. 2008
Příspěvky: 579

PříspěvekZaslal: 26. srpen 2014, 18:41:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako sorry, ale teď to zkouším (nakonec staženo přes PowerShell) a je to extrémně neintuitivní (a to jsem celkem i používal Blender, takže moje standardy nejsou velké Twisted Evil ). V porovnání se zmiňovaným to nemá, pokud vidím, žádné razantní výhody, zato se to nedá ovládat. Tohle bych nepoužíval ani zadarmo, natož to kupovat (za "babku").

tl; dr: Trh s modelery je přesycen.
_________________
For guns and glory, go to www.ceske-hry.cz.
For work and worry, execute VC++.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perry



Založen: 28. 07. 2009
Příspěvky: 879

PříspěvekZaslal: 26. srpen 2014, 19:18:37    Předmět: Odpovědět s citátem

No jako tohle beru že je nějaké demo, pokud takhle má vypadat finální PLACENÁ verze, tak to WTF Very Happy
_________________
Perry.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
JC



Založen: 06. 10. 2007
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: 26. srpen 2014, 23:28:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Viewporty nefungujou (Win7, ATI 6950), i rámeček co se vykresluje při tažení myší má maximálně dvě čáry.

Jediný objekt, který po vytvoření vidím je roura a ten vypadá jako červený čtverec případně kruh.. Smile A to ještě musím proklikat různý ikony jako rotace etc.

Ovládání no comment..

Tohle mě vždycky fascinuje - osekaná práce se soubory z důvodů zneužití ? To snad ne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Muchomurka



Založen: 03. 03. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: 27. srpen 2014, 08:22:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Aliasing - je to způsobeno rozdílnou velikostí viewportu a rozlišením přímo v Direct X (to ve finální verzi půjde nastavovat dle potřeb uživatele). Teď v tom má DX nastaveno 1024x768. Jinými slovy, čím menší viewport a větší res. v DX, tím více aliasu, ale mě se stejně osvědčila práce s jedním viewportem v maximalizovaném okně. Pak se rozlišení v podstatě vyrovnají a práci to nebrání.

To neplatí pro render finálního obrazu, který bude mít normálně dynamicky nastavitelné rozlišení.

Chybové hlášení o nebezpečném kódu
Ano, to je poněkud markantní problém - ale Chromu, ne můj. Stahujte v IE11 nebo FF31, ve kterých to jde bez problému. V programu není mojí vinou žádný škodlivý kód, instalátor je vytvořen pomocí volně dostupného nástroje Inno setup 5, který je snad taky v pořádku. Program i instalace je proscanována pomocí Avast! Deep Screen a nic nenašel. Jinak stejný problém s odmítáním údajně "škodlivého souboru" jsem měla i když jsem instalaci před tím posílala dvěma kamarádům mailem. Dokud jsem ale soubor nezabalila do archivu pod heslem a se zakódovanými názvy souborů, tak to odmítalo poslat Centrum i Seznam. Hláška o škodlivém souboru je jen bezpečnostní paranoia internetových systémů, protože stahujete přímo .exe soubor a ne třeba .iso.

Viewporty, rozhlížení, seznam modelů
Jestli si někdo nemůže přečíst ani jednostránkový manuál s obrázky (rovněž ke stažení z downloadu), tak to není moje chyba. VP, rozhlížení i seznam modelů fungují.

]semo[
S tím selektováním nevím, mě to prostě funguje normálně a můžu za šipky normálně táhnout. Neutral Jinak jistě, zpětná vazba je potřeba, s tou počítám a díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 27. srpen 2014, 08:44:51    Předmět: Odpovědět s citátem

A vybíráš ty šipky "matematicky" (kolizí přímky s gizmem) nebo přes selekci pixelu? Třeba je tam pořád ten stejný problém s rozlišením.

Jinak, s tim rozlišením to nechápu. Neměla bys mít někde natvrdo 1024x768, ba ani uživatel by do toho neměl sahat. Rozlišení musí být přesně takové, jako je velikost toho či onoho viewportu. Vždy při resize se musí změnit i velikost render targetu (nevím jak to je v DX, používám spíš OpenGL).
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 27. srpen 2014, 08:58:45    Předmět: Odpovědět s citátem

if.then napsal:
Mně Chrome (36.0.1985.143 m) ohlásil, že soubor setupu je škodlivý a proto bylo stažení zablokováno. Surprised To je IMHO poněkud markantní problém.

Přesně jak píše Muchomurka, tohle je problém Chromu. Zkus nějaké svoje EXE, klidně ho i zabalit do ZIPu, a někam nahrát a zkusit stáhnout. Uvidíš ve většině případů totéž, případně se štěstím místo tlačítka "Zavřít" bude "Zahodit" a vedle v dropdown možnost změnit na "Zachovat" (ale možná to z nových verzí Chromu už vyhodili úplně).



My jsme např. z toho důvodu museli koupit podepisovací certifikát pro naše aplikace (resp. jejich instalatéry), které si stahují zákazníci, a i tak Screen Filter ve Win často hlásí potenciální hrozbu a až po rozkliknutí si ověříš jméno vydavatele a povolíš instalaci. Holt mají whitelistované jen velké weby a downloady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Muchomurka



Založen: 03. 03. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: 27. srpen 2014, 09:27:08    Předmět: Odpovědět s citátem

]semo[
šipky se vybírají podle pixelu pod kurzorem myši, ale mají stejné rozlišení jako DX, tam žádný rozdíl není.

Jinak máš pravdu s tím pevným rozlišením. Teď jsem jen tak zběžně nahlédla do kódu, mohlo by to jít upravit na dynamicky podle viewportu. Uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spytihněv



Založen: 05. 04. 2011
Příspěvky: 544
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 27. srpen 2014, 09:38:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky tam nic nevidím, ani nepoznám, který viewport je který. Obrázek: http://dudy.eu/temp/cazaba/cazaba.jpg
Vytvořím objekt podle návodu, ale na scéně se nic neobjeví.
Zkusil jsem import obj ze dvou různých exporterů, ani jeden nefunguje (každý spadne jiným způsobem)

Soubory na test:
http://dudy.eu/temp/cazaba/kostel.obj
http://dudy.eu/temp/cazaba/trava3.obj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 27. srpen 2014, 09:42:03    Předmět: Odpovědět s citátem

To by rozhodně bylo potřeba. Pak zmizí aliasing a velmi pravděpodobně i problém s nepřesným výběrem šipek (který se teď projevuje u každýho jinak).

Je to taková vizitka, program může bejt pod pokličkou sebelepší, ale když lidi odradí hned ovládání a vzhled, je to škoda. Transformační gizma by měly bejt co nejpohodlnější.
- Měly by reagovat na tažení myši jen ve směru vybraný šipky.
- Měly by jít vybrat i o pár pixelů vedle, aby se člověk "trefil".
- Měly by mít konstantní velikost na screenu (ideálně nastavitelnou).
- Rychlost pohybu gizma musí být právě taková, aby "drželo na myši".
- Hodí se i přepínání rotace, translace, scale na klávesových zkratkách; třeba 3DSMax a Unity3D používají písmena W E R (W translace, E rotace, R scale).

No, je s tim trochu drbačka, dělal jsem to do svýho editoru, ale stojí to za to. Kdyžtak můžu poradit, kdyby bylo třeba.
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Muchomurka



Založen: 03. 03. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: 27. srpen 2014, 19:16:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Spytihněv
Koukala jsem na tvé soubory, asi tam bude nějaký rozdíl v zápisu oproti těm, které jsem měla k dispozici při psaní importu. Píšu si to na seznam oprav.

]semo[
Tak něco se dá polepšit, něco zůstane stejné. Uvidíme. Akorát si dovolím nesouhlasit s tím, aby byl transformační kurzor (gizmo) uchopitelný i pár pixelů kolem, kde už není nakreslený. To by mohlo mít stejný neblahý efekt jako když nejde chytnout, akorát obráceně. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 28. srpen 2014, 09:07:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasně, to je věc vkusu. Já mám čáru šipky tlustou jeden pixel, protože to vypadá pěkně a nezakrývá objekt. Tak proto mám výběr i kousek vedle. Po najetí myší ta šipka ještě změní barvu (hover) a změní se kurzor. Je to docela intuitivní a neni to z mý hlavy :-). Samozřejmě to neni jediná možná cesta a nijak ti to nevnucuju. Prostě inspirace :-).
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Muchomurka



Založen: 03. 03. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: 2. září 2014, 14:02:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj všem,

ještě ke kampani - ta se pomalu chýlí ke konci. Zbývá nějakých 10 dnů, tak děkuji všem, kdo se přišli podívat ať už sem nebo přímo na stránky projektu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna