.[ ČeskéHry.cz ].
Co s hotovou hrou?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Inkubátor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
-Seth-



Založen: 24. 08. 2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: 2. květen 2014, 15:26:13    Předmět: Co s hotovou hrou? Odpovědět s citátem

Zdravim .
Chcem sa tu opytat po radu .
Vytvoril som hru ktora je na web cez Unity Web player. Je to moj prvy samostatny titul a tak vznika otazka co s nim?
Hra je free a chcem aby free aj zostala, ale nieco ma samozrejme aj v drobnych vydavkoch stala, takze by som chcel aby sa mi to vratilo.
Ako na to?

Mojim napadom bolo dat nad nu a pod nu reklamny banner (pripadne poradte nejaky spolahlivy advertising network), ale od koho a stoji to vobec za to?

Vopred vdaka vsetkym co sa podelia o informacie.

-Seth-[img][/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
OGI



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: 12. květen 2014, 12:29:13    Předmět: Odpovědět s citátem

asi nejjednodussi budes mit, kdyz na tu stranku hodis nejakou google reklamu, to je celkem ozkouseny zdroj financi. Pripadne muzes nabizet i primo reklamu do te hry, klasicky jako treba na youtube, nez se nahraje a spusti, tak se musi prehrat reklama, ale to bych uprimne resil az pokud bude o tu hru opravdu zajem a bude tam dost navstevniku a budes mit uz nejake jmeno, dat to tam rovnou by spsi lidi odradilo od toho hru vubec hrat. BTW postni sem na tu hru link Smile
_________________
******************************************
Don't just create another game, try to tell a story.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
-Seth-



Založen: 24. 08. 2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: 29. květen 2014, 10:30:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Skusal som ti poslat PM, ale v odoslanych spravach to nefiguruje, tak ani neviem ci to vobec nieco doslo.

Dakujem za tvoj post.

Zatial hru mozete skusit tu:

http://memex.sk/test001/FlappyMeatbagV14_m3_web.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 29. květen 2014, 11:40:14    Předmět: Odpovědět s citátem

-Seth-: Figuruje v "Nedoručené", do "Odeslané" se přesune až když to dotyčný přečte

Ke hře - vypadá to docela funky (což je pozitivní), v textech jsou nějaké překlepy (obsticles, ceeling), ale na delší hraní mě to nezaujalo (ale to ani flappy bird, který je ovšem znatelně obtížnější).

Reklamy - klasicky Google AdSense, který vydělá kulové, do hry nevím... Radši udělej mobilní verzi a drž si palce Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
joeblack



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: 29. květen 2014, 13:01:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Vyzera to celkom pekne, aj hudba sa mi k tomu hodi. Pacia sa mi aj ty panaci.

Prve dva pokusy som nemal sajnu ako sa to ovlada, neviem ci som uz rozmaznany novymi hrami ktore vsade vsetko ukazuju, alebo som lenivy citat (neviem ci si mal niekde ovladanie spomenute), pozeram ze tam mas "how to play".

Ale ako nedockavy clovek som hned klikal na new game.

Inak co znamenaju tie obrazky ked dam new game ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
-Seth-



Založen: 24. 08. 2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: 29. květen 2014, 13:33:55    Předmět: Odpovědět s citátem

joeblack napsal:
Vyzera to celkom pekne, aj hudba sa mi k tomu hodi. Pacia sa mi aj ty panaci.

Prve dva pokusy som nemal sajnu ako sa to ovlada, neviem ci som uz rozmaznany novymi hrami ktore vsade vsetko ukazuju, alebo som lenivy citat (neviem ci si mal niekde ovladanie spomenute), pozeram ze tam mas "how to play".

Ale ako nedockavy clovek som hned klikal na new game.

Inak co znamenaju tie obrazky ked dam new game ?


Tie obrazky su Intro...taky minimalisticky komix Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
-Seth-



Založen: 24. 08. 2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: 31. květen 2014, 09:06:07    Předmět: Odpovědět s citátem

-Seth- napsal:


Tie obrazky su Intro...taky minimalisticky komix Smile


Ten komix som este planoval ropohybovat trochu, nech je to trochu zivsie. Taky ten flash styl kde je vsetko z obrazka rozdelene do vrstiev ktore sa spolu s kamerou mierne pohybuju a vytvara to vsetko odjem hlbky, ale kompozicia ostava rovnaka.

Mimochodom, co by ste povedaly keby som na stranku na ktorej je hra prihodil Donate button od paypalu ? Ma s tym niekto skusenost ? Je to k niecomu ? Viem si predstavit ze to potom dost zalezi od traficu na stranke , lebo asi cim viac ludi to vidi, tym vecsia sanca ze niekto prispeje. Mate iny nazor, ine skusenosti ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Lemik



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: 31. květen 2014, 10:30:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Mno mně by se docela líbilo, kdyby ta krev, jak se rozletí když narazím, zůstávala na tom herním prostředí, ve stylu super meat boye (něco mi říká, že jsi s tím možná i počítal...) Flappy Bird jsem nehrál, ale zdá se mi to obtížné dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OGI



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: 2. červen 2014, 15:28:47    Předmět: Odpovědět s citátem

prisel jsem sem zas po nejakem case, co jsem koukal tak je to klasicka kopirka flappy birdu, coz nerikam nic proti, ani to nezakryvas, takze v pohode, hraje se to docela prijemne, obtiznost tak akorat, takze v pohode. Vzhledem k tomu, ze to je v unity, tak vyhodit to ven pro ruzne mobilni platformy by nemel byt problem a tam uz teoreticky muzes vydelat trosku vic, zas skrze reklamu (primo appsotere...) nebo pripadne nejake inapp purchase, kde treba muzes udelat za nejake male poplatky 0,5$ s podobne, treba dalsi levely s jinou grafikou a podobne... Mozna pro vetsi oblibenost by bylo fajn to nejak propojit s facebookem treba, a udelat nejake jednoduche statistiky a leaderboards, kde by jsi mohl jakoze soutezit se svyma znamyma, par lidi co by to hralo, by ti i pomohlo trosku s propagaci kdyz by jim to vyskakovalo a tak... to uz je na zvazenou
_________________
******************************************
Don't just create another game, try to tell a story.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Radis



Založen: 29. 03. 2014
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: 3. červen 2014, 08:19:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Seth: ne, ty penize, co te to stalo, se ti nevrati. A to ani na webu, ani kdyz to das na Play k tem nekolika tisicum dalsich klonu Flappy Birda. Ta doba, kdy se na vlne popularity tehle hry dalo svezt, je davno pryc. Hlavne uz neztracej cas integraci reklam nebo nedej boze in-app plateb a jdi na dalsi projekt. A tentokrat si zkus vybrat neco, ceho nevznikaji stovky klonu denne, at jsi trochu vic konkurence schopny Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
-Seth-



Založen: 24. 08. 2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: 3. červen 2014, 12:09:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Dakujem vsetkym za prispevky.
Hra je moja prvotina ktoru som vytvoril sam ,nezavisle na externych programatoroch a ako ciel som si teda stanovil nieco mensie a dosiahnutelnejsie. Klon flappy birda mi prisiel ako dosiahnutelny ciel. Ked uz som mal zakladny prototyp , tak som ho chcel trochu ozivit o svoje napady a pozmenil som aj trochu hernu mechaniku (ovladanie) a herne prvky. Prislo mi to sviezejsie .

Off Topic : Sam Flappy Bird je podla mna tiez len klonom starych hier z atari a comodore , akurat sa stal popularnym a preto sa zacal chapat ako standard ktory kazdy kopiruje (ako ked sa dieta nauci prvu znacku auta ze je to Skoda , tak vsetky auta su pre neho potom Skoda dokial sa to nenauci rozlisovat podrobnejsie). Ta mechanika originalna nie je, preto s usmevom hovorievam, ze som budto zrobil klon klona , alebo hru ktora len parti do rovnakej kategorie po stranke hernej mechaniky.

Hru by som rad obohatil o uz spomenute nove levely s novou grafikou a pascami. Mam napady aj na nejake herne mody. O uploadovani score na Facebook ako ho spominal OGI som taktiez premyslal a az to vyriesim ako na to tak to tam urcite chcem dat.

Radius: In-app platby sa v tomto konat asi nebudu. Chcem sa o tu hru podelit s co najvecsim poctom ludi, preto sa este budem pokusat ju dostat na mobilne platformy. Ide mi tiez o skusenosti ktore pri tom ziskam (robenim dalsieho projektu od piky by som opakoval co uz som sa naucil, ale dostat tu hru tam von k co najsirsiemu publiku je este stale krok ktory som nezvladol). Suflik je plny napadov na ine hry. Tuto chcem dotiahnut do stadia spokojnosti kedy budem sam pre seba na nu hrdy, ze som dokazal nieco sikovne vytvorit a ze si to ludia uzivaju. Peniaze - holt, tazka doba. Nejdem do toho aby som zbohatol ,ale preto ze to robim rad. Chcem sa na tom naucit co najviac aby boli moje dalsie projekty este lepsie. Nuskodi ale ked najdem pre mna najoptimalnejsi model ako svoje hry hracom poskytnut zadarmo ,ale zaroven na tom nieco ziskat naspet.

Lemik: Dakujem z navhr. Uz ma to tiez napadlo a nieco malo som v prototype skusal, ale prislo mi ze to vizualne zavadza v tom rychlom hladani priechodnej cesty pre Flappyho a cim viac sa tej hmoty nahromadilo, tym viac mi to prekazalo.

Este raz teda vsetkym dakujem za prispevky,rady a postrehy. Som rad , ze ma moj maly projekt vcelku pozitivnu odozvu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
-Seth-



Založen: 24. 08. 2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: 4. srpen 2014, 15:30:29    Předmět: Pravne problemy pre nazov? Odpovědět s citátem

Aky je Vas nazor na nazov hry ?

Flappy meatbag

Ano, je inspirovany 2 znamimi titulmi (ktorymi je inspirovany taktiez gameplay a grafika ) , ale mate pocit ze ich vykoristuje moc?
Znami mi tvrdi, ze ma za to cakaju pravne problemy. Skutocne to hrozi? Ja som takyto nazov projektu dal z recesie.

Co Vy na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1553

PříspěvekZaslal: 4. srpen 2014, 17:04:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to retardované. Tento přístup nemám rád.
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 5. srpen 2014, 09:12:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja si myslim, ze by si si mal opravit tvrde a makke i/y a typografiu hlavne v poslednom prispevku Razz

Argument s klonom klonu je spravny, Flappy Bird nie je nijaky original v nijakom ohlade (to, ze si verejnost nepamata ovela starsie hry na tom nic nemeni).

Radis ma asi pravdu, rychlo sa na to vyse...ehm...uzavri to, je to hotove, nechaj si to ako ukazku pre buduce portfolio a zacni dalsiu, poriadnu hru Smile
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
-Seth-



Založen: 24. 08. 2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: 5. srpen 2014, 09:55:20    Předmět: Re: Pravne problemy pre nazov? Odpovědět s citátem

Dakujem za nazori a navrhy.
Zatial neplanujem vzdat sa tohto projektu, nakolo verim, ze ak sa to podari urobit zabavne a podla planu, tak si to svojich fanusikov najde. Este je toho v tomto smere vela co sa na tomto projekte mozem naucit praxou (napr. marketing atd.) .
pcmaster: Nedokoncene mi to je v portfolku nanic. Ukazat, ze viem vytvorit projekt na 50% ale nie ho dotiahnut na 100% ( ci uz bude uspesny alebo nie) je na nic.

K otazke nejaka reakcia?
Moze mi za nazov Flappy Meatbag hrozit pravny spor s autormi Flappy Bird ci Super Meatboy, ako tvrdi moj znami? (je to jeho subjektivny nazor - nie je pravnik)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Inkubátor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna