.[ ČeskéHry.cz ].
raketka průlet
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tatko



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: 12. září 2014, 08:33:57    Předmět: raketka průlet Odpovědět s citátem

Zdravím všechny vespolek ...po dlouhé době Very Happy
Tak jsem zase něco vyprodukoval, a rád bych se s tím pochlubil.
Jelikož jsem na to 2D retro, jak jinak....takže moje oblíbená
raketka z leva do prava kde držíš SPACE+ šipky a sestřeluješ vše co se hýbe... Very Happy
Je to jen na postřech a odreagování.... žádná hluboká myšlenka ...
ale myslím že spousta práce...



převedl jsem to do pixelizace...na netu jsem vyhrabal nějakou osmibitovou hudbu(snad mě někdo nebude uhánět Razz )...







Samozřejmě jsou tam i Bossové ...a taky hra celkově není nejlehčí ...

proto jsem tam naprogramoval uložení kdekoliv a kdykoliv...

Má to celkem 10 levelů které se jako vždy odemykají postupně



Má to zbalené asi 35 MB a rozbalené necelých 60MB
Od poslední hry jsem trošku zapracoval na menu snad to bude lepčejší Question

V čem asi zklamu je rozlišení Crying or Very sad
hra potřebuje min 1920x1024
pokud to nemá vypíše hlášku ¨promin hra potřebuje.....atd¨
a ukončí se, takže se omlouvám Embarassed

takže tu je odkaz na stažení:

http://tatko.vyrobce.cz/raketka_prulet.zip

děkuji všem za reakce tatko Laughing
_________________
lepší jedna po ránu než celý den žádná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ViliX



Založen: 04. 08. 2014
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: 12. září 2014, 09:11:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Žádná verze pro linux? V čem jsi to dělal? Ta retro g rafika vypadá dobře Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 12. září 2014, 09:27:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Když hra vyžaduje 1920x1024, tak jsem doufal v prokreslenou grafiku. Místo toho na mě vybafly rozkostičkované sprity. Takže jediný důvod, proč to vyžaduje tohle rozlišení, je že 1) neumíš zapnout fullscreen a 2) neumíš pozicovat relativně na libovolné rozlišení? Protože jiný poměr stran vyřešit umíš - na 1920x1200 si dole a nahoře přikreslil šedý pruh (proč šedý a ne černý?). BTW to relativní pozicování se dá udělat jednoduše: měj to klidně natvrdo pro tvoje rozlišení, a pak to protáhni svou funkcí, která to vynásobí koeficientem pro aktuální rozlišení (např. ve své hře Ljaguška jsem zadával pozice podle obrázku v Malování v 800x600, i když hra běží i na FullHD).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 12. září 2014, 10:54:25    Předmět: Odpovědět s citátem

To rozlisenie je celkom velky fail, skus to opravit!

Postrehy:
Obrazok vybuchu lode sa nacital asi 2 sekundy, pri prvom naraze do asteroidu Smile Takze som vybuchol, ale vybuch bol az za chvilu.

Hudba uplne adekvatna, snad aj legalna Smile Aj zvuky OK.

TO PISMO V MENU --- AAAAAAAAAAAAAH, MAH AYEZ!!!! Twisted Evil

"Hviezdicky" na pozadi scen su vo vysokom rozliseni, raketka a asteroidy nie su. Zbran raketky je vo vysokom rozliseni, raketka nie je. To je mimoriadne rusive. Tak bud vsetko, alebo nic, nie? Okrem toho, tie "pixelovate" asteroidy sa otacaju v hi-res priestore... no divne.

Nefunguje mi zaroven pohyb dolava+hore a niektore dalsie kombinacie pri sucasnom stlaceni medzery. Potom je to dost nehratelne a nemozes sa divit, ze som narazil po minute Smile Podla mna odchytavas nespravy typ eventu, pretoze dnesne klavesnice (aj moja) 3 tlacitka naraz zvladaju reportovat v pohode Smile

Nepaci sa mi, ze asteroidy nahodne menia smer po chvilke letu rovno, alebo sa mi to len zda?

Styl grafiky je OK, tempo hry je OK, vlastne cela hra by bola uplne fajn az super, keby si vyladil tieto banality.

Gratulujem a good luck s opravami!
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatko



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: 12. září 2014, 11:26:42    Předmět: no sbohem... :(( Odpovědět s citátem

no ...tak jste mi to dali...
mně to nepřišlo zas takové divné ...no rozlišení ...mě to přišlo jako dobrý nápad než vnucovat pc určité rozlišení tak jsem formulář vykreslování vystředil na obrazovku s tím že jsem tam nechal radši šedé pruhy než černé někdo by řekl proč do není nakreslené až do okraje a je tam mezera....
možná jsem to měl udělat jak je dneska moderní malý formulář na střed obrazovky a je to...
ten výbuch ...ano je to pravda poprvé to trvá než se načte nevím proč mám tam i větší sprajty a nedělají to ...ale pak už to bouchá hned....

klávesnice ještě jednou jsem to zkoušel a to mám tady v práci nějakou šunku ...dva směry najednou +space úplně v pohodě ...
asteroidy ...ano jdou pomaličku za tebou ...abych se vyhnul tomu že se postavíš nahoru a proletíš to bez střílení...takže záměr

ten zbytek moc nechápu...už je to na mě asi moc no nevadí
ale asi už dlouho jsem mimo chtělo by to už moderní technologie já pořád Delphi7 +delphiX ....
jen téhle hry mi bylo líto ležela mi tam rozdělaná skoro 2 roky
tak jsem se zapřel a dodělal jsem to Smile)
takže finiš...
_________________
lepší jedna po ránu než celý den žádná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 12. září 2014, 11:56:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok, ok, najprv oprav zasadne veci, sede pruhy su minimum Smile Pozitivne je, ze na 1920x1080 monitore to funguje, takze toto ma az druhotnu prioritu.

No tak si ten vybuch skus nacitat napred pri inicializacii hry? Smile Alebo hod efekt do menu, nejaky naivny vybuchovaci v rohu Smile

Asteroidom mozes dat uz na zaciatku rozne smery, nie len rovno dolava, takze nebudes mat problem, ze by sa hrac schoval. Plus mozes mat aj poskakujuci asteroid, ale nejako pravidelne.

Pismo v menu. Je COMIC SANS a je ZELENE!!!!!!

Neber to tak negativne, tvoja hra prekonava mnohe z toho, co sa tu objavuju Smile Vlastne je to velky achievement! Cool
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 12. září 2014, 11:59:27    Předmět: Re: no sbohem... :(( Odpovědět s citátem

tatko napsal:
no rozlišení ...mě to přišlo jako dobrý nápad než vnucovat pc určité rozlišení...

Ale právě ty vnucuješ rozlišení - neběží to nikde jinde (většina prodaných počítačů jsou notebooky, a kolik z nich má FullHD?). Pokud nechceš zapínat fullscreen, tak okno přes desktop rozlišení a umisťovat sprites relativně (např. trikem tvoje rozlišení, na kterýms hru dělal, krát koeficient na rozlišení hráče). Jinak DelphiX umí fullscreen.

pcmaster napsal:
Neber to tak negativne, tvoja hra prekonava mnohe z toho, co sa tu objavuju Smile Vlastne je to velky achievement! Cool

např. tím, že byla dokončena Wink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spytihněv



Založen: 05. 04. 2011
Příspěvky: 541
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 12. září 2014, 12:03:39    Předmět: Re: no sbohem... :(( Odpovědět s citátem

já mam 1600x900...

ad delphiX - je čas otočit list Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 12. září 2014, 12:11:06    Předmět: Odpovědět s citátem

[OT]Spytihněv provokatér Very Happy Very Happy Very Happy Žeby sme to tu zmoderovali? Razz[/OT]
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatko



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: 12. září 2014, 12:12:52    Předmět: to by šlo :))))) Odpovědět s citátem

dík ...nemusíš mě zas až tak masírovat Laughing
já to unesu .... Laughing
ale a ji tak dík Laughing
však jo ...mám monitor 1920x1080 a výš ..pokud máš menší slušně se ti omluví a skončí...
písmo zelené Shocked Shocked
je sytě žluté...ale asi máš pravdu ...opravím to
s tím výbuchem to je dobrý nápad a ty pruhy dám teda pryč ...
asteroidy však mají pokaždé jiné rozměry a nelítají rovně a doleva
jdo pomalu za tebou ...mně to přijde dobrý
už do toho nešťárám už toho mám plnou pr...
babřu se s tím skoro dva roky s přestávkami Wink
sice nevím co je to achievement ale ani mě to neuráží Very Happy Very Happy Very Happy
ale i tak díky

jo zkoušel jsem to Delphix umí fulll už ale nefunguje spolehlivě
kdysi jsem to používal běžně ale teď to začalo dělat problémy černat sekat
asi už je to fakt zastaralé na sedmičky a osmičky...
.. určitě je čas fakt otočit ten list Smile)
ale začal jsem to v delphix a tak jsem to chtěl dodělat v ....
jsem věděl že k vůli tomu rozlišení bude problém
tak se ještě jednou omlouvám Embarassed

...dobrá tedy ....odstranil jsem hru z odkazu- v klidu opravím ten výbuch ...pruhy ...menu ...a pak zase aktivuji....zatim dík
_________________
lepší jedna po ránu než celý den žádná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 12. září 2014, 15:59:57    Předmět: Odpovědět s citátem

No ale nezabudni to sem rychlo dodat, lebo niektori to mame stiahnute a mohli by sme to dat na pochybne portaly v tomto stave Razz Twisted Evil
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatko



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: 12. září 2014, 18:47:57    Předmět: no jo... Odpovědět s citátem

...jen si posluž... Evil or Very Mad
to jsou malé věci.... Very Happy
tak jsem to opravil co jsem slíbil...
tedy ten výbuch už vybuchuje jak má Laughing
trošku úvodní obrázek...trošku menu a je to ...
odkaz je už zase funkční ...takže... HRRR do mně...
zatím.... Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
lepší jedna po ránu než celý den žádná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Kuny



Založen: 01. 07. 2009
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: 13. září 2014, 12:29:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Paráda! Smile Co mě pěkně štvalo, bylo, že nemám tři životy! Člověk se omylem dotkne nepřítele a hned aby jel úplně znovu. Very Happy Rozhodně těžší hra, ale zde je to spíš dobře. Bylo by hezké přidat body a nějaký online žebříček. Rád bych si hru zahrál na gamepadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tatko



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: 13. září 2014, 14:19:32    Předmět: jo jo Odpovědět s citátem

taky jsem nesnášel když jsem se omylem dotknul ....a znovu od začátku
proto jsem vymyslel to ukládání...
body a žebříček ...snad v dalším díle Very Happy
_________________
lepší jedna po ránu než celý den žádná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Kuny



Založen: 01. 07. 2009
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: 13. září 2014, 17:22:15    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsem nějak přehlídnul. S tím to už jde líp. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna