.[ ČeskéHry.cz ].
Local co-op hry
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Game Design
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 24. září 2015, 15:40:44    Předmět: Local co-op hry Odpovědět s citátem

Čau,

Vymyslel jsem si takovej speciální žánr, kterej mě dost baví (nebo spíš nás doma baví) a myslím, že moc takových her neexistuje (pokud vůbec nějaké jsou).

Hra s lokálním kooperativním multiplayerem a s minimální akční složkou.

V podstatě do toho sedí
- Brothers: tale of two sons (což se dá hrát jako co-op i když to co-op není)
- v jednom levelu Valiant Hearts se přepíná mezi postavama, což se tomu skoro blížilo (kdyby to byl mulťák)

Víte o nějakých takových hrách? Já totiž jinak moc nevim. Většina co-op her jsou buď střílečky nebo skákačky a jde o akční hry.
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 24. září 2015, 18:47:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím, kdy ses narodil, ale než byl rozšířen internet, tak byly hry, co podporovaly multiplayer i po LAN. A před rozšířením počítačů v domácnostech dokonce byly hry, co měly multiplayer i na single PC.

Z mého dětství to byly hlavně Warlords (hotseat multiplayer), UFO: Enemy Unknown (ve výsadku měl každý z nás 3 bratrů 1/3 postav, vlastně takový co-op Wink), závodní hry měly splitscreen (Rollcage až pro 4 lidi, NFS), bojovky 1 na 1 (One Must Fall: 2097, Body Blows) uměly vyřazovací souboje (nebo si je člověk naemuloval obyčejnými). Někdy v 1989-90 jsme třeba měli vedle sebe 2 PC 286/386 a souběžně hráli Tower Toppler, kdo se dostane nahoru dřív Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 24. září 2015, 19:45:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak narodil jsem se a začal hrát trochu pozdějc Smile

Warlords mají kooperativní režim? Jak funguje?
V UFO jste si museli co-op teda nafejkovat (jako my v Brothers).
Bojovky a závodní hry jsou ale kompetitivní a mají celkem výraznou akční složku.
Jde mi o hry, kde dva lidi sednou k zařízení a společně jí procházejí a při tom si musí pomáhat. Něco jako Trine, kdyby tam nebylo tolik akce. Nebo Lost Vikings, kdyby to byl multiplayer.
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 24. září 2015, 19:58:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jinak - prostě hledám hry, který bychom mohli hrát s přítelkyní a oba si to užili. Bára moc nemá ráda akci - skákání, střílení - ani jí to moc nejde. Spíš příběhový hry nebo puzzly. Ve spoustě her se dá bez akce krásně obejít, jenom v těch co-op hrách se to zatím nějak nedaří.

Výběr z toho co jsme hráli v poslední době:
- Brother, viz výše
- Ibb & Obb - to nás bavilo, ale kdyby to bylo bez skákání a jen o vymýšlení jak jít dál, asi bychom si to užili víc. Většinu času jsme trávili tím, že jsme se pokoušeli udělat to co jsme věděli že udělat máme.
- Never alone - pěknej dokument, ale jako hra vlastně docela špatný, především díky ovládání
- Fingle (https://itunes.apple.com/us/app/fingle/id490109661) - to je trochu jiná kategorie, ale moc hezkej nápad, je to vlastně místama dost intimní Smile
- Zkoušeli jsme ten Trine 2, ale opět kvůli akčním pasážím jsme to odložili celkem ze začátku.
- Lord of the Rings: War in the North - taky jsme zkoušeli a vydrželi pár hodin (spíš díky tomu že to je pán prstenů), ale pak to začalo bejt nesmyslně těžký, škoda.

Vidím to jako díru a chtěl bych takovou hru udělat, takže sonduju co už je na trhu a vlastně přicházím na to, že asi nic takového moc není.
Rozdělal jsem teď takovej koncept ale ten má zas specialitu, že potřebuje speciální hardware, takže vlastně taky nesplňuje požadavky klasické videohry.
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
DespeRadoX



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: 24. září 2015, 20:20:59    Předmět: Odpovědět s citátem

na ps3 little big planet Smile
_________________
http://www.touchgames.eu/
http://playito.com
TW: @Despo100
Space Merchants Online ...zruseny, pracujem na mobilnej verzii space merchantu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 24. září 2015, 20:25:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo o tom jsem slyšel, bohužel ale nehrál, neb ps3 nevlastním, ale nějaká se nám válí v práci, tak bych na to mohl zkusit mrknout.
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Spytihněv



Založen: 05. 04. 2011
Příspěvky: 541
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 25. září 2015, 06:26:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Never Alone?
http://store.steampowered.com/app/355740/

Nějaké skákání tam je, ale casual obtížnost. Navíc to má takový holčičí vizuál, který máš rád i ve svých hrách Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 765
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 25. září 2015, 07:56:12    Předmět: Odpovědět s citátem

abuki> hledal jsem asi před půl rokem, a taky jsem nic moc nenašel. Tak jenom doplním seznam:

* Hudební a taneční hry (Rock Band, Guitar Hero, DDR, StepMania) obvykle mají lokální multiplayer a nejsou akční, ale i tak jsou hodně o skillu. Nehodí se, pokud máte sousedy citlivé na hluk Smile
* Jak už tu někdo psal, u konzolí je situace lepší, protože se čeká, že bude hrát víc lidí u jedné televize. Kromě Little Big Planet jde kooperativně hrát třeba Diablo 3 (jestli je akční nechám na tvém uvážení). Kooperativně šly hrát také LEGO whatever hry (akční, ale nejsou tak těžké).
* Pokud netrváš na multiplayeru na jednom počítači, tak Baldur's Gate (a další hry od Black Isle) měly kooperativní multiplayer kde každý ovládal část party. Podobné to myslím je v sérii Divinity.
* Heroes of Might and Magic šly AFAIK hrát kooperativně (v rámci týmů/aliancí) i v hot-seat režimu. Ale už je to dost dávno, možná si to pamatuju špatně.
* Pokud netrváš na počítačových hrách, tak není špatný třeba Pandemic. Případně další kooperativní deskovky (https://boardgamegeek.com/boardgamemechanic/2023/co-operative-play)
* Never Alone má mizerné ovládání i na PS4.
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 25. září 2015, 08:12:37    Předmět: Odpovědět s citátem

My si s přítelkyní celkem užívali Beyond: Two Souls. Mám stejnou situaci, že mladá moc nemusí akční hry a nejdou ji dobře ovládat. Ale tohle je easy a překvapila mě, jak zvládala quick time eventy. Plus výhoda, že je to Česky.
Případně by šel i Heavy Rain, když si tu multiplayerovou složku nafingujete (rozdělíte si postavy, za které budete hrát).
Ale obě hry jsou PS exclusive. A je to takový druh co-opu, že se střídáte ve hraní. Díky filmovosti je ale radost se na to i dívat, takže se nenudí ani ten, který zrovna nehraje
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 765
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 25. září 2015, 08:26:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Dlaha: jo, takhle jsme "hráli" Uncharted. Já hrál, Káťa se dívala na film a ani jeden jsme se nenudili.
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 25. září 2015, 08:56:27    Předmět: Odpovědět s citátem

OndraSej: To jsem zkoušel s Last of Us, ale po tom, co na začátku umře ta malá holka, se na to Leňa odmítala dál dívat Very Happy
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 25. září 2015, 12:39:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Logická Quadrax - ovládáš dva panáčky.. ale asi jen jednoho v jednu chvíli, už si nepamatuji

No a deskovky mohou inspirovat určitě taky. Pandemic je fajn, mám rád Samurai Spirit, Ghost stories (http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/ghost-stories-500/ ), populární jsou i Deck building cooperativky jako Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game, Legendary: A Marvel Deck Building Game, příběhový je Arkham Horror, kooperativní house roule Dixit je taky fajn..

Když nad tím přemýšlím, pokud je tvůj hlavní záměr mít co hrát s partnerkou, tak nebyly by lepší právě ty deskovky? Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 25. září 2015, 13:12:08    Předmět: Odpovědět s citátem

abuki napsal:
Nebo Lost Vikings, kdyby to byl multiplayer.

Jo Lost Vikings, na ten jsem zapomněl (každej z nás tří bratrů měl jednu postavu; málokdy bylo třeba se připravit, aby na tebe ten před tebou rychle přepl).

abuki napsal:
Vidím to jako díru a chtěl bych takovou hru udělat, takže sonduju co už je na trhu a vlastně přicházím na to, že asi nic takového moc není.

To, že je to díra na trhu, znamená 2 věci - 1) buď takové hry nikoho nebaví, nebo 2) chybí nabídka (příležitost být v balíku Wink)

Jinak jak už tu bylo řečeno, konzolové hry ještě dnes počítaj s lokálním multiplayerem (viz zmiňované Diablo 3, ale je určitě i spousta neakčních her).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 27. září 2015, 15:27:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky všem za podněty! Tak situace asi skutečně vypadá tak jak jsem si myslel, jen jsem potřeboval vědět jestli nejsem v nějaké bublině.
Zároveň jsem rád, že nějaký elementární zájem o takové hry je, že to není nějaká moje vymyšlenost.
Jak jsem říkal, na jedné malé hře, která splňuje pravidla teď dělám a vypadá to zatím docela dobře, až k tomu budu mít něco víc, napíšu.

- Deskovky hrajeme, tam nám nějak i nevadí, že jsou kompetitivní. Hrál jsem teda jenom dvě kooperativní deskovky a kupodivu tam mě to moc nebaví. Hrál jsem Pandemic a Arkham Horror. Nějak mi přišlo, že to vždycky hrál ten jeden dva lidi co to uměly nejlíp a ostatní tak trochu koukali. Je tomu u některých zmiňovaných her nějak zabráněno? Na tom počítači tím, že může mít každá postava speciální schopnost tak je zaručeno že to neodehraje jen jeden hráč.
Dixit je fajn, ač by mě to nebavilo hrát moc často.

- Díra na trhu - dost možná od obojího trochu - ta cílovka nebude moc velká a tak chybí nabídka.

- Společné hraní - My ještě společně občas hrajeme adventury. Naposledy Lumino City. Když se na to hezky kouká, tak to vůbec nevadí a vymýšlet způsob jak vyřešit daný puzzle můžeme klidně oba. Ale řikám si jaká by to byla bomba kdybychom to mohli oba "hrát".

- Diablo III jsme zkoušeli na xboxu a vlastně nás to celkem bavilo, ale co to zabilo je ten inventář. Když jeden otevře inventář, tak druhej musí čekat než se v tom ten první dohrabe. A v diablu jak známo je hrabání v inventáři jednou z hlavních featur Smile I když se to snad nějak snažili vyřešit nějakym automatickym inteligentním tříděnim.

- Asi si teda fakt budu muset pořídit ten ps
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 27. září 2015, 17:04:37    Předmět: Odpovědět s citátem

abuki napsal:
A v diablu jak známo je hrabání v inventáři jednou z hlavních featur Smile

To byla fičura D 1 & 2, v D 3 už není moc důvod do invenátře lézt (nic zajímavého nepadá).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Game Design Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna