.[ ČeskéHry.cz ].
Local co-op hry
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Game Design
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 765
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 27. září 2015, 19:49:26    Předmět: Odpovědět s citátem

abuki: Z Pandemicu jsem měl podobný pocit... Ten co (si myslí, že) hru umí nejlépe všem říká, co mají dělat. Ale pokud mají všichni hráči společný cíl, tak mě nenapadá, jak tomu zabránit.

Snad jedině, když hráči část úkolů sdílejí a část má každý vlastní (a tajnou). A nebo když největší prudiče pošlou domů.
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 27. září 2015, 20:21:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak třeba v Death Angel (https://boardgamegeek.com/boardgame/71721/space-hulk-death-angel-card-game) jsou zmiňované věci. Jsou tam karty, kde je pravidly dáno, že je má vyřešit ten, kdo si je táhl.

Zmiňovaný Arkham nějakou dobu hodně bavil, ale když jsem ho zkusil po delší době znovu, tak už to nebylo ono a ani jsme to nedohřáli. Najednou to přišlo, že je to příliš náhodné.. no a kouzlo karet, které už člověk viděl xkrát bylo také pryč.

Obecně je to ale o skupině lidí. Ten dominantnější, zkušenější se musí udržet a hrát hlavně jen za svou postavu, i když vidí, že třeba někdo nedělá ideální kroky.. jinak to ostatní přestane bavit a může to ten člověk hrát sám.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Danar



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: 29. září 2015, 08:38:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,
já měl nedávno od kámoše půjčenou stolní kooperativku "Záchranáři - boj s ohněm" (http://deskovky.chaoticum.cz/zachranari-boj-s-ohnem) a dobře jsme se bavili. Nepřišlo nám, že by se někdo stavěl do pozice ředitele, ale domlouvali jsme se, kdo půjde pro kterého civilistu atd. Spíš vidím problém v tom, že pokud má někdo potřebu do toho ostatním kecat, bude to dělat u každé hry a pomůže jedině dobrá lepenka mezi nos a bradu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 29. září 2015, 08:53:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Ta počítačová hra má výhodu, že ty lidi musí něco dělat třeba současně, aby se sečetly jejich schopnosti.
Takže když jsme hráli s bráchou Portal, tak on vždycky přišel na řešení místnosti rychlejc než já a řekl mi ho, ale nevadilo to, protože k procesu vyřešení stejně byla potřeba naše přesná souhra.
Tohle u těch deskovek trochu odpadá. Jak někdo přijde na řešení, tak už není moc co hrát. Aspoň tak mi to přijde.

Nicméně záchranáři vypadají zajímavě.
Ještě ke co-op deskovkám vlastně doplním Scotland Yard (česká verze pod názvem Fantom?). Jeden prchá a všichni ostatní se dohadují na tom kde je a kde ho chytnou. Tam mi přijde, že to funguje.
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Danar



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: 29. září 2015, 11:29:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Scotland Yard je taky fajn, ale to chce aspoň 3 lidi (přičemž dva ovládají každý dva detektivy).
V záchranářích se řešení vymýšlí pořád za běhu, protože při tahu každého hráče se podmínky na ploše upravují (vstupuje prvek náhody) a další to má malinko jiné, např. dojde k rozšíření požáru nebo k výbuchu atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lemplik



Založen: 11. 02. 2013
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: 30. září 2015, 17:55:11    Předmět: Odpovědět s citátem

i kdyz nejsou pro dva, tak jsou na hrani ve dvou zabavne adventury. Za mnou jezdi neter a nuti me kazdou chvili, at s ni neco hraju.

Vyborne adventury jsou treba :
the book of unwritten tales - dle meho nejsrandovnejsi hra za velkou spoustu let.
The Walking Dead: A Telltale Games Series
remake monkey islandu 1,2 je taky slusnej, ale dne meho je teda book of unwritten tales lepsi.

settleri jednicka mela lokalni multiplayer, ale uz je to fakt stara vec.

Jinak vetsina tahovek se da hrat ve dvou jako civka, age of wonders, heroes, atp. ale teda holkam, co znam ja, se libi hlavne adventury.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Gork



Založen: 25. 06. 2015
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: 11. listopad 2015, 12:32:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Dost často jsme s kamarádem takové hry hrávali, když jsme byli mladší. Většinou to uměly konzolové konverze jako třeba Letopisy Narnie a série Lego her(Star Wars, Harry Potter, Indiana Jones). Dá se u toho dost slušně na dost dlouho zabavit. Je to ale v podstatě supl za konzoli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spytihněv



Založen: 05. 04. 2011
Příspěvky: 541
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 21. listopad 2015, 22:57:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Dost dobrý coop (navíc vyloženě pro páry jak dělaný)

http://store.steampowered.com/app/252110/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 22. listopad 2015, 11:42:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Supr, díky za tip, mrknu na to
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 29. listopad 2015, 22:42:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Přidávám bezva další hru. Tip jsem dostal od Splita.
Hráli jsme to teď asi hodinu a je to celkem zábava, podařený koncept. A asi první hra která splňuje moje požadavky - neakční local co-op.
http://www.keeptalkinggame.com/
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 12. duben 2016, 11:31:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Spaceteam pro mobily jsme hráli už dávno, ale včera jsem teprv zjistil, že je velmi podobná hra (se stejným názvem) jako deskovka:
http://www.playspaceteam.com/

Bohužel neposílaj do Evropy, ale snad to tam uzmu cestou na PAX.
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Game Design Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna