.[ ČeskéHry.cz ].
PinGUI - C++/SDL2/OpenGL GUI knižnica

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pinsirus



Založen: 13. 01. 2016
Příspěvky: 37
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: 16. únor 2017, 17:07:10    Předmět: PinGUI - C++/SDL2/OpenGL GUI knižnica Odpovědět s citátem

Zdravim, rad by som sem postol o svojej knižnici na ktorej som pracoval poslednych par tyždnov.

Trochu pribehu tykajuceho sa tvorby a dovodu Smile

Na tom projekte som začal pracovat vtedy, ked som si vytvaral nejake volnočasove minihry a prišla na rad praca na UI alebo celkovom GUI. Hard kodit sa mi to zdalo naročne a neprakticke a tak som začal hladat alternativy. Vtedy som popravde nerozmyšlal nad použitim externych gui knižnic na podobnom principe, a kedže ma aj lakalo skusit si vytvorit niečo podobne, tak som si to začal pomaly pisat. Po par tyždnoch som mal nejaky zaklad, ale vždy ma napadlo tam niečo pridat a nakoniec vznikla tato knižnica. Je mi jasne, že existuje kopa dalšich knižnich, ktore su v mnohom lepšie ale popravde som chcel mat nejaky väčši (možno aj funkčny) projekt do portfolia, ktory by pomohol (resp. odradil Very Happy ) v CV po škole..

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=YxVG0uQdU_Y

Obrazok(v podstate vycuc z videa ak by sa vam nechcelo pozerat cele)


Stav
Knižnica je pisana v kombinacii C++/SDL2/OpenGL. Da sa to rozbehnut už aj na Linuxe a obsahuje to nejake zakladne veci od ktorych sa da odrazit dalej. Momentalne tam je par bugov a memory leakov(podcenil som nepoužitie smart pointerov Embarassed ) na ktorych budem pracovat.

Buducnost
Aj ked to začalo iba ako "learning purposes" projekt, chcel by som to skusit ako hlavny GUI komponent pre svoju buduce projekty a tym padom by som dostal hned aj nejaky feedback(sam od seba v podstate) čo vylepšit.

Kod
Kod som hodil aj na github (pod zlib lcenciou):
https://github.com/Pinsius/PinGUI
Je to moj prvy velky projekt tak kod nieje najkrajši ale povedal by som že som si z toho určite niečo odniesol do buducna

Sorry za longpost Very Happy a ak mate nejake pripomienky, kludne pište.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna