.[ ČeskéHry.cz ].
Redesign ceske-hry.cz?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> České-Hry.cz
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomasn



Založen: 22. 04. 2017
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: 23. duben 2017, 15:54:11    Předmět: Redesign ceske-hry.cz? Odpovědět s citátem

Nechci rýpat, ale jako nováček na fóru musím poznamenat, že jsem měl co dělat, abych se tu registroval a hned web nezavřel. Touha po obsahu mě na webu zdržela a řekl bych, že má velký potenciál, který je tu dost nevyužitý a co se webu týče, je FAKT hodně špatně použitelný, špatně čitelný a grafikou na úrovní 15 let starých projektů. Tipl bych, že návštěvnost tu asi není nic moc a nového obsahu poskromnu. Nechcete s tím kluci něco dělat? Je tu nějaká motivace?
Omlouvám se, pokud příspěvek zní arogantně. Mně je jen líto, jak vypadá web, který má v sobě potenciál.

Případně pomůžu...i zdarma, jestli to helpne komunitě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Reniezs



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 272

PříspěvekZaslal: 23. duben 2017, 20:12:56    Předmět: Re: Redesign ceske-hry.cz? Odpovědět s citátem

tomasn napsal:
Nechci rýpat, ale jako nováček na fóru musím poznamenat, že jsem měl co dělat, abych se tu registroval a hned web nezavřel. Touha po obsahu mě na webu zdržela a řekl bych, že má velký potenciál, který je tu dost nevyužitý a co se webu týče, je FAKT hodně špatně použitelný, špatně čitelný a grafikou na úrovní 15 let starých projektů. Tipl bych, že návštěvnost tu asi není nic moc a nového obsahu poskromnu. Nechcete s tím kluci něco dělat? Je tu nějaká motivace?
Omlouvám se, pokud příspěvek zní arogantně. Mně je jen líto, jak vypadá web, který má v sobě potenciál.

Případně pomůžu...i zdarma, jestli to helpne komunitě.


V tomto bys nebyl jediný, kdo by tuto velkou změnu uvítal Smile Ale bohužel je to pouze v moci zdejších administrátorů a vlastníků CH. Také bych se připojil a přiložil ruku k dílu. Mam velké znalosti s komunitními systémy a jejich integraci se zaběhnutými opensource systémy, nebo řešenými na míru. Pokud by někdo z administrátorů dal možnost, pomohl bych vytvořit zdarma na některé subdomeně možnou novou vizualizaci a celkově systém CH a bylo by pouze na adminech zda by to využili. Osobně si myslím jak vznikají stále nová a nová diskusní fora pro vývojaře tak by bylo lepší se sjednotit a pořádně to zde vytvořit tak jak si přejeme, moderní systém svěží design aby vznikl unikátní projekt.
_________________
https://szeiner.com - Nezávislé vývojářské studio SZEINER s.r.o.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tomasn



Založen: 22. 04. 2017
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: 23. duben 2017, 20:58:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám zkušenosti s 2D grafikou, UX, responsivním designem atd. Klidně vytvořím prototyp nového webu, ale hodně bych tu hnul nejen s formou, ale i obsahem. Vše je tu téměř nečitelné (u mě osobně na fullhd 15"), málo co tu respektuje dnešní parametry webového user experience a třeba homepage je tu "jen" přehled novinek. Líbil by se mi tu spolu s těmi novinkami nějaký přehled o vývojářských setkáních, zajímavější profily registrovaných vývojářů a studií, aby se mohli navzájem líp párovat. Dát víc prostoru aktivním diskusím a já nevím co ještě. To je spíš na diskusi a trochu výzkumu, ale stávající stav mi přijde žalostný, bohuže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 24. duben 2017, 10:17:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Všichni jistě souhlasí, že nějaký facelift by na škodu nebyl. A funkční hledání by se taky hodilo. Ale na druhou starnu je tu dost uživatelů ze staré doby (jako třeba já ;) ) a ti by jistě nechtěli, aby z toho byla nějaká free-cool-in tlachárná o problémečcích v Unity. Tak si já aspoň představuju moderní vývojářská fóra s responzivním designem, seznamkou a podobnýma vymoženostma.

Co se týče (ne)čitelnosti - jak to myslíš? Přijdu, otevřu nový diskuze, čtu. Písmenka jsou čitelná. Pokud špatně vidím, tak zvětšit font v browseru.

Ad párování uživatelů - to by tu muselo být více žen vývojářek, ne? :-). Ale abych jen nerejpal, zajímavější profily uživatelů zní zajímavě. Trochu pohonit ego, to se vždycky hodí :-).
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasn



Založen: 22. 04. 2017
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: 24. duben 2017, 14:33:55    Předmět: Odpovědět s citátem

]semo[ napsal:
Všichni jistě souhlasí, že nějaký facelift by na škodu nebyl. A funkční hledání by se taky hodilo. Ale na druhou starnu je tu dost uživatelů ze staré doby (jako třeba já Wink ) a ti by jistě nechtěli, aby z toho byla nějaká free-cool-in tlachárná o problémečcích v Unity. Tak si já aspoň představuju moderní vývojářská fóra s responzivním designem, seznamkou a podobnýma vymoženostma.

Co se týče (ne)čitelnosti - jak to myslíš? Přijdu, otevřu nový diskuze, čtu. Písmenka jsou čitelná. Pokud špatně vidím, tak zvětšit font v browseru.

Ad párování uživatelů - to by tu muselo být více žen vývojářek, ne? Smile. Ale abych jen nerejpal, zajímavější profily uživatelů zní zajímavě. Trochu pohonit ego, to se vždycky hodí Smile.


Pochybuju, že tu někdo chce seznamku. To, co vidíte vy, se rozhodně neslučuje s tím, co vidí zelenáč, který přijde na web. Ta profesní slepota se nezapře Smile Nemluvil jsem ale o grafice a nějakých vizuálních serepetičkách. Spíš o lepším uspořádání, vyhození toho zbytečného (dle statistik, které snad vedete), zamyšlení se nad vytvořením něčeho nového atd. Jde tedy o design a obsah. Seznamku jsem opravdu nemyslel. Je tu ale ve fóru koupím/hledám hromada bordelu, kde se prezentují nějací lidé a agentury. Mnohem lepší by to bylo formou profilů než nějakých diskusních vláken. Pokud by u profilů mohly být tagy orientované na to, co umím nebo co hledám, mohl by jednoduchý skript zajistit párování (nebo spíš doporučování) agentur/lidí, kteří se k sobě třeba vzájemně profesně hodí. Např. dělám 2D grafiku, jiná agentura hledá 2D grafika, tak se jim objevím v profilu, třeba. Na tomto postování poptávek po práci byste mohli i něco vydělat, pokud by tu byla návštěvnost. Já osobně si třeba nevybavím web, kde bych hledal místo jako herní vývojář. Možná by se toho mohly chopit české-hry.

Nečitelností myslím to, že je to klasické šablonovité šílené fórum, kde jsou strašně malé písmenka, takže ano, musím zoomovat, což je otravné, protože to zvětšuje všechny prvky webu a rozhodně tomu nepomáhá ani délka řádků, která způsobuje ztrátu orientace, na kterém řádku jsem. Základy typografie tu prostě neexistují a ano, čte se to špatně.

Všechen obsah tu má formu fóra. Přitom se to nehodí. Menu na HP je dvojité, s odkazy do 404. V testu a jinde zlobí diakritia. Fórum, resp. jeho obsluha je zbytečně složitá. Logo nemá proklik na HP. Identita je trochu bez nápadu atd. atd. atd.

Co třeba zamyšlení nad novým obsahem? Já vím, že nemáte asi čas to spravovat tak, jak byste si představovali, nejsem naivní, ale co třeba videa z dev přednášek, které jinak musím někdy složitě hledat na youtube, nebo publikování obsahu od českých vydavatelů, přehled českých her včetně seznamu těch, co jsou ve vývoji a kdy budou vydané atd. Vím, že je to primárně fórum, ale ve fóru máte schované různé typy obsahu, které by bylo záhodno ukázat na homepagi, pokud to čas a možnosti publikace dovolí. Tomu by právě pomohl redesign.

Pokud v něčem kecám nesmysly, omlouvám se, nemám to tu dostatečně prolezené.
_________________
Web/Mobile designer, UX designer, 2D animator
www.tomasnosek.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 24. duben 2017, 16:12:51    Předmět: Odpovědět s citátem

No...třeba ta inzerce. Mě to takhle funguje. Dvakrát jsem přes C-H sehnal práci. Nepotřebuju, aby to za mě dělal nějaký automat. Prostě se podívám, přečtu a vidím. Naproti tomu, tyhle chytrý automaty generujou tak akorát spamy a okýnka plný kravin. Soudím podle toho, co mi občas přijde do mailu.

Jinak jo, neříkám, že tvá iniciativa je blbost. Lecos jsou dobrý postřehy. Ale já jsem konzervativní a přiznávám, že tyhle starý fóra mi docela vyhovujou. Nic na mě nevyskakuje, chytrý automatiky mi nic nepodstrkujou...atd. Je to jako když si v autě pustím Český rozhlas Vltava. Takže za mě: hlasoval bych pro přehlednější homepage, opravu odkazů a tak dál. Ale v rozumný míře.
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasn



Založen: 22. 04. 2017
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: 24. duben 2017, 17:48:56    Předmět: Odpovědět s citátem

]semo[ napsal:
No...třeba ta inzerce. Mě to takhle funguje. Dvakrát jsem přes C-H sehnal práci. Nepotřebuju, aby to za mě dělal nějaký automat. Prostě se podívám, přečtu a vidím. Naproti tomu, tyhle chytrý automaty generujou tak akorát spamy a okýnka plný kravin. Soudím podle toho, co mi občas přijde do mailu.

Jinak jo, neříkám, že tvá iniciativa je blbost. Lecos jsou dobrý postřehy. Ale já jsem konzervativní a přiznávám, že tyhle starý fóra mi docela vyhovujou. Nic na mě nevyskakuje, chytrý automatiky mi nic nepodstrkujou...atd. Je to jako když si v autě pustím Český rozhlas Vltava. Takže za mě: hlasoval bych pro přehlednější homepage, opravu odkazů a tak dál. Ale v rozumný míře.


Tak na nikoho by samozřejmě nikde nic nevyskakovalo, ale třeba dole v profilu by byly návrhy, nic nuceného. Váš názor respektuju, bohužel bych ale řekl, že tímto stylem to nikam nepovede. Je potřeba si uvědomit, že přestože jsem konzerva, web nedělám pro sebe. Už do toho ale rýpat nebudu, můj web to není Smile
_________________
Web/Mobile designer, UX designer, 2D animator
www.tomasnosek.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 24. duben 2017, 18:57:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,
vedu ČH, tak tady napíšu jak se má situace.

Naše aktivity se kompletně přesunuly mimo tento web. Dělamé v průběhu roku plno různých věcí, které nám přijdou, že hernímu vývoji pomáhají více než věnovat aktivitu do tohoto webu - tím myslím věnovat se jeho rozvoji, úpravám, kompletní změně atd. Obsah se tu nějaký tvoří - ne mnoho, ale něco ano - novinky, info o srazech. Mohlo by toho být víc - viz níže.
(výčet pár věcí, co řeším jsem říkal třeba v nedávném Fight clubu na games.cz https://games.tiscali.cz/podcast/fight-club-320-politika-295613)

Tento web je pro nás aktuálně málo prioritní. Jediná priorita je ho udržovat, aby byl funkční a v provozu. Tento stav platí už hromadu let (klidně bych řekl, že třeba posledních pět, možná i víc). Důvod nízké priority je i ten, že skrz sociální sítě (CH Twitter - cca 1000 followeru, CZ/SK herní komunita na FB - cca 2000 členů) jsme dnes schopní lépe oslovit komunitu vývojářů a informovat je o tom co děláme a co se děje, než skrz tento web.

To ale neznamená, že by se to nemohlo změnit. Mohlo, ale musel by se toho někdo kompletně ujmout. Můj čas a energie věnovaná někde jinde v rámci projektu ČH má (jak už jsem psal) větši přínos pro rozvoj a podporu herního vývoje.
Zároveň jak už tu vyplynulo i z této diskuse, nechceme odradit "štamgasty" - lidi, kteří tu často jsou od úplného začátku a vydrželi až doteď a aktuální stav jim vyhovuje. Takže ideálně nějakou změnu řešit v kooperaci se zástupcem této skupiny.

Klidně si můžeme dát Skype call, ve složení těch co se tu vyjádřili. To je asi operativnější a víc to probrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tomasn



Založen: 22. 04. 2017
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: 24. duben 2017, 19:36:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Flash napsal:
Ahoj,
vedu ČH, tak tady napíšu jak se má situace.

Naše aktivity se kompletně přesunuly mimo tento web. Dělamé v průběhu roku plno různých věcí, které nám přijdou, že hernímu vývoji pomáhají více než věnovat aktivitu do tohoto webu - tím myslím věnovat se jeho rozvoji, úpravám, kompletní změně atd. Obsah se tu nějaký tvoří - ne mnoho, ale něco ano - novinky, info o srazech. Mohlo by toho být víc - viz níže.
(výčet pár věcí, co řeším jsem říkal třeba v nedávném Fight clubu na games.cz https://games.tiscali.cz/podcast/fight-club-320-politika-295613)

Tento web je pro nás aktuálně málo prioritní. Jediná priorita je ho udržovat, aby byl funkční a v provozu. Tento stav platí už hromadu let (klidně bych řekl, že třeba posledních pět, možná i víc). Důvod nízké priority je i ten, že skrz sociální sítě (CH Twitter - cca 1000 followeru, CZ/SK herní komunita na FB - cca 2000 členů) jsme dnes schopní lépe oslovit komunitu vývojářů a informovat je o tom co děláme a co se děje, než skrz tento web.

To ale neznamená, že by se to nemohlo změnit. Mohlo, ale musel by se toho někdo kompletně ujmout. Můj čas a energie věnovaná někde jinde v rámci projektu ČH má (jak už jsem psal) větši přínos pro rozvoj a podporu herního vývoje.
Zároveň jak už tu vyplynulo i z této diskuse, nechceme odradit "štamgasty" - lidi, kteří tu často jsou od úplného začátku a vydrželi až doteď a aktuální stav jim vyhovuje. Takže ideálně nějakou změnu řešit v kooperaci se zástupcem této skupiny.

Klidně si můžeme dát Skype call, ve složení těch co se tu vyjádřili. To je asi operativnější a víc to probrat.


Předpokládal jsem, že tu není moc na změny čas, že je to ale relativně nedůležitý projekt jsem nevěděl. Za mě asi nemá smysl dělat konzervativní změny na konzervativním a zastaralém webu s konzervativním zástupcem málo početné komunity. Pokud existují smysluplnější projekty a tento je pouze v pozadí, asi nemám moc chuť k tomu jakkoliv přispívat. Sorry za změnu přístupu, ale věřím, že je to pochopitelné.

Mimochodem, nenašel jsem tu fb skupinu s 2000 členy. Našel jsem jinou s 10.000 členy. To asi nebude ono, co? https://www.facebook.com/groups/GroupMinecraftFasterBoy/?fref=ts
_________________
Web/Mobile designer, UX designer, 2D animator
www.tomasnosek.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 24. duben 2017, 22:38:59    Předmět: Odpovědět s citátem

tomas : Ale "dobrá" zpráva je, že určitě nejkonzervativnější jsem já. Nechtěl jsem Tě odradit, jen jsem napsal svůj názor. Určitě se ozve i někdo jiný, pokrokovější... a hlavně aktivní herní vývojář ;-).
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 25. duben 2017, 06:04:48    Předmět: Odpovědět s citátem

FB komunita herních vývojářů je zde: https://www.facebook.com/groups/GDCczsk/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 25. duben 2017, 11:12:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Semo: Najkonzervativnejsi dinosaurus som predsa JA! Twisted Evil
Chodim sem skoro denne od roku 2003 a az toto forum nebude a budem si musiet zakladat nejake fejsbuky a twittery ci co, tak to asi (bez srandy) s online komunitou zabalim uplne a ostanem dostupny len cez email a osobne. Ono to tak vlastne uz je dnes a nemam s tym problem. A postupne vymriem Very Happy

Flash ma velku pravdu, ze vyrabat nejake facelifty na tejto stranke uz asi nema zmysel...
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 25. duben 2017, 12:32:45    Předmět: Odpovědět s citátem

psmaster: Tak sme teda dva stejní dinosauři. Mám to stejně. :)

Koukal jsem na tu facebook skupinu, co odkazoval flash, a vůbec se v tom nevyznám :-). Jen spoustu rámečků pod sebou a každej o něčem jiným. Jen ten herní vývoj jsem tam nějak nepostřehl :-). (Flash se neurazí, vím, že je to dneska jinak a vím, že to dělá dobře. )


Otázka: když je to veřejná skupina a píše se tam, že "kdokoliv může zobrazit skupinu, její členy a příspěvky", ...proč mi to neukáže nic, když kliknu třeba na "členové"? Jen točící kolečko vedle odkazu.
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 25. duben 2017, 12:53:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Mohol by niekto dat navod pre stare dinosaury, ako sa na tom fejsbuku preklikat k nejakemu vlaknu/diskusii na konkretnu temu? Napriklad "3D API". Tiez sa mi to tam len toci a toci a toci a nic sa nedotoci... Asi bude vhodne zdoraznit, ze nie som zaregistrovany.

To na tom webe 4.0 (nesledujem to cislovanie Smile) sa musime spoliehat na Mr. Zukkkkerberga, aby nam naserviroval to, co si mysli, ze by sme mali vidiet, alebo sa to da aj nejako manualne a strukturovane prechadzat, pre ludi, ktori su este schopni si nieco udrzat v pamati dlhsie nez 15 sekund?

Alebo je to dobre len na "vykriky" typu "Aha, toto mame", ale perzistentna diskusia sa vobec nekona?

Edit: Som z toho frustrovany asi podobne, ako mladi ludia, ktori pridu sem Very Happy
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 25. duben 2017, 14:44:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Mno, já teda dokážu používat toto fórum i facebook (každé pravda k něčemu jinému). Ale já dokážu používat i MacOS a Windows a přepínat mezi nima, takže to možná bude nějaká anomálie Smile

Nicméně k věci. Fórum je fórum a mě vyhovuje právě ta persistence. Jsem rád že tu můžu mít těch několik vláken i kdyby jen nikdo nečet, pomáhá mi to jako osobní dev log. Ale sleduju i FB právě pro ty výkřiky a aby byl člověk v obraze.
A například když chce někdo najít jak to je se Steamem a EIN kódama a dá to do googlu, kde to najde? Na FB kde jsou o tom diskuze to nenajde, ale najde to tady. Ta persistence má svůj smysl.
Ne nadarmo je třeba dost populární fórum TIGSource, kam i choděj lidi.

Flash: Myslel jsem Pavle že v rámci GDS například vznikla nějaká malá stránka s pracovníma nabídkama. To je třeba obsah, kterej by někde české hry mohly mít celoročně. Stejně tak třeba ty odkazy na přednášky nebo další obsah, který se nějak centralizovaně tvoří. Ale to chápu jako věc, která je oddělená od fóra a měla by smysl někde na nějaké HP cesky-hry.cz, což je ale věc která neexistuje, protože HP se přesměruje rovnou na fórum.

Taky je fakt, že rozdělení kategorií je v některých případech zastaralé, o tom se tu snad psalo někde jinde. Ale je mi jasné, že to je spousta práce, která se asi zas tak moc nevyplatí. Mě osobně by se do toho taky nechtělo.

Účel tohoto fóra není "oslovovat", na to je skutečně lepší ten FB a twitter.
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> České-Hry.cz Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna