.[ ČeskéHry.cz ].
Patreon - tak jak to sním je

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Business, Vedení projektů a týmů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
VODA



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1721
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: 26. květen 2017, 16:16:17    Předmět: Patreon - tak jak to sním je Odpovědět s citátem

Ahoj lidi,

chtěl jsem se zeptat, zda-li někdo používáte Patreon. Zajímalo by mě, zda-li je nutné mít živnostenský list (jsem zaměstnaný a nehodlám to měnit), abych si mohl (v případě nějakého úspěchu) lehce přivydělávat.

Také by mě zajímalo, jak se takové platby berou z pohledu EU. Je to platba ze zahraničí, otázkou je, zda-li je to chápáno jako honorář nebo něco jiného.

Zatím mi nikdo nedokázal říci, jak to vlastně je a svou účetní bych chtěl otravovat úplně jako poslední.

Tak díky moc a mějte se moc pěkně!
Vóďa

Edit: Velká omluva za špatnou sekci. Koukl jsem, viděl obecné a plesk a až pak jsem si všiml, že je to o programování. Tak mi to prosím někam přesuňte, klidně do popelnice. Díky
_________________
Opravdovost se pojí s trýzní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 765
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 26. květen 2017, 23:01:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesunuto.
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
VODA



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1721
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: 27. květen 2017, 08:38:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky. Smile
Teď ještě nějakou tu odpověď. Wink
_________________
Opravdovost se pojí s trýzní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radis



Založen: 29. 03. 2014
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: 27. květen 2017, 10:55:14    Předmět: Odpovědět s citátem

ZL samozrejme potrebujes, protoze je to soustavna cinnost za ucelem zisku. Budes podavat danove priznani, v zavislosti na zisku i platit dane a platit zalohy na socialni a zdravotni pojisten. Patreon ma predpokladam sidlo v US, takze dobra zprava je, ze se aspon nebudes muset registrovat jako osoba identifikovana k dani (coz bys musel, kdyby ti chodily platby ze clenskeho statu EU). Bude se jednat o autorske honorare, ale samozrejme nepujde uplatnit srazkova dan, protoze je to prijem ze zahranici.

Nejlepsi bude, kdyz si zajdes na financak a nechas si vsechno vysvetlit.

Ja osobne bych tu administrativu kvuli par dolarum mesicne resit nechtel a na Patreon bych se vykaslal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VODA



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1721
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: 27. květen 2017, 11:40:42    Předmět: Odpovědět s citátem

No a jak je to pak, když zálohy na sociální a zdravotní platí společnost, ve které jsem zaměstnán, daně jsou jasné, to je pak zisk ze zahraničí. A nějak mi uniká ten význam živnostenského listu.

Našel jsem tyto dva články:
http://www.jakpodnikat.cz/autorske-honorare-zdaneni.php
http://www.jakpodnikat.cz/podnikani-osvc-podnikatel.php
Z článku plyne, že pro autorské honoráře není třeba živnost, jen je nutno se přihlásit jako OSVČ.

I kdybych se na Patreon vykašlal, což s vysokou pravděpodobností udělám, neboť mi opravdu za těch pár korun tahle administrativa nestojí, mohou být informace tady na fóru užitečné pro ostatní.
Takže pokud k tomu máte ještě něco dalšího, tak se určitě podělte.

Díky. Smile
_________________
Opravdovost se pojí s trýzní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radis



Založen: 29. 03. 2014
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: 27. květen 2017, 12:57:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, zajimave. Na druhou stranu poskytovani software je rozhodne zivnost volna, takze kdyz budes patronum za ty prispevky davat pristup ke hre, tak uz bys treba ZL potreboval? Nevim. Podle me je proste lepsi zeptat se na nazor kontrolniho organu, ktery te pak bude pokutovat Smile Na nazory programatoru nekde na foru bych radsi moc nespolihal. Mne prijmy ze zahranici zivi uz roky a taky vlastne uplne nevim, jestli vsechnu administrativu kolem delam spravne. Proste kazdy ti rekne neco jineho. K tem zaloham - podle me je musis resit, i kdyz je to vedlejsi cinnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
micky



Založen: 28. 02. 2008
Příspěvky: 348
Bydliště: Plzeň, Praha

PříspěvekZaslal: 28. květen 2017, 15:55:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud dosahnes urcite hranice prijmu, tak jsi povinen platit nejake dilci zalohy i na vedlejsi cinnosti. Ta hranice se da dohledat na strankach cssz (pokud te to fakt zajima), ale doporucuju se zeptat nekoho, kdo se v tom orientuje presne.

Plus si nejsem jisty, jak je to se zahranicnimi prijmy a tim, ze by ses musel i stat platcem DPH.

Ale osobne tomu moc neverim, ze by se ti ted Patreon vyplatil.
_________________
https://www.bluepulsar.cz/
https://twitter.com/11thDream_Game/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 28. květen 2017, 17:26:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Měl bys živnost vedlejší, což obnáší pár výhod - že máš nižší ty zálohy nebo nemusíš platit minimální zálohy. Přesně teď nevím.

Samozřejmě ti každý řekne trochu něoc jiného. Já bych to klidně řešil i tak, že bych to neřešil, těch pár dolarů, které stejně nejsou dohledatelné, pokud ti přijdou na paypal nikdo neřeší. A kdybys náhodou měl tak velkej úspěch, že to budou zajímavý peníze, tak to určitě nějak zvládneš dořešit.
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
micky



Založen: 28. 02. 2008
Příspěvky: 348
Bydliště: Plzeň, Praha

PříspěvekZaslal: 28. květen 2017, 17:36:06    Předmět: Odpovědět s citátem

abuki: souhlas

Jinak zaridit si zivnost neni nic sloziteho, vlastne me az fascinovalo, jak jednoduche to bylo.
_________________
https://www.bluepulsar.cz/
https://twitter.com/11thDream_Game/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radis



Založen: 29. 03. 2014
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: 28. květen 2017, 18:30:14    Předmět: Odpovědět s citátem

micky: musel by byt jen osobou identifikovanou k dani. A to jenom pokud by mi chodily penize z EU.

abuki: to bylo taky prvni, co me napadlo, ale nechtel jsem tady poctive obcany nabadat k trestne cinnosti Smile Taky si nemyslim, ze by ceske urady mely sanci resit par dolaru nekde na paypalu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 29. květen 2017, 08:17:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen doplním jak to je s tou vedlejší činností:

Jsem zaměstnanec, ale mám i živnost jako vedlejší činnost kvůli pár korunám co ještě občas přitečou z Aquadelicu. Jak VODA píše, zaměstnavatel platí ze mzdy sociální a zdravotní pojištění. Kvůli tý vedlejší činnosti se sice platí další zálohy taky, ale neni to zlý. Například první rok mi ve VZP řekli, že teď neplatím nic a pak se to vypočte podle příjmu. Na OSSZ chtěli tuším +- 800 Kč měsíčně (určitě to lze zaplatit i naráz). Na konci roku je pak vyúčtování (pár kliknutí v automatickým formuláři) a pokud si vydělal na ten živnosťák těch pár korun, tak ti ty zálohy zase vrátějí. Jako tenhle rok mě. Takže to lze chápat jako takový spoření :-).
Moc bych se toho nebál. Ta administrativa může ze začátku připadat složitá, ale víceméně neni. A zatim mám tu zkušenost, že pokud jde o malý peníze, daň z toho neni. Obzvlášť, když už máš nějaký dítě. Ale na přesný čísla by to chtělo fakt někoho, kdo tomu rozumí :-).
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Business, Vedení projektů a týmů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna