.[ ČeskéHry.cz ].
Hostování videa

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Obecné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 6. červen 2017, 17:23:31    Předmět: Hostování videa Odpovědět s citátem

Ahoj,

chci do Hravouky dát video trailer na novou kapitolu. Přímo do aplikace dát video ukázku pomocí nového Unity video playeru. Ten umožňuje i přehrát video z url.

No a otázka zní - kam mám to video (cca 5-20mb) strčit, aby to bylo dobře dostupný? Bude mi stačit to hodit klasicky na webhosting co mám třeba u wedosu? Nebo to mám hodit na dropbox? Vzhledem k tomu že to je jedno takhle malé video tak bych rád, aby to nebyla placená služba. Dokázal by někdo poradit?

Můžu to strčit i přímo do aplikace, ale přišlo mi fajn si těch cca 5mb ve velikosti aplikace ušetřit.
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Diskobolos



Založen: 14. 03. 2017
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 6. červen 2017, 18:19:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Podobné zkušenosti bohužel nemám.
Pro sdílení souborů používám Amazon cloud, S3 konkrétně. Provoz mě stojí cca tři dolary měsíčně. Nicméně je tam placený traffic, tak by ses musel podívat na detaily, kolik by to bylo ve tvém případě.

Pokud půjde použít ten dropbox, klidně bych do něj šel - je přeci jen zdarma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 8. červen 2017, 15:53:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Ocakavas, ze tam budes mat stotisic navstev za mesiac? Bude to tvojmu obyc hostingu vadit (100.000 x 5 MB = 500 GB)? Je tvoj hosting dobre dostupny z cielovych krajin?

Simple-future-proof: Hra si stiahne z tvojho webu aktualne URL videa -- nebude zadrotovane v aplikacii.
URL bude na zaciatku smerovat na tvoj hosting.
V pripade problemov (epickeho trafficu) by si to presmeroval na novy, plateny hosting.

Edit: poor-man-load-balancing! Skript na tvojom web hostingu bude rotovat jednotlive hostingy (tvoj vlastny, dropbox, nieco dalsie zadarmo), aby sa rozprostrel traffic Very Happy
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JC



Založen: 06. 10. 2007
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: 9. červen 2017, 12:59:54    Předmět: Odpovědět s citátem

To bych to raději nacpal do aplikace (5-20 MB je nic) a měl zaručené, že to uvidí všichni bez problémů. Uživatel ty data stejně neušetří a tobě naopak vzrostou z 0 na x GB.

Já třeba stahuju ze store jen v dosahu free wifi a pak mám internet v mobilu za minimální náklady, kterej frčí téměř závratnými 64kbps Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 9. červen 2017, 13:14:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak este by slo ulozit super komprinovane video na mobile (1 MB) a v pripade dostupnosti siete stahovat kvalitnejsie z hostingu Smile Ale ono tych 5-20 MB je asi fakt nic nakoniec.
Kazdopadne palec hore abukimu za to, ze nad 5 MB este premysla Smile
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 10. červen 2017, 20:57:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky všem za tipy.

Já jsem to nakonec vrazil zpět natvrdo do aplikace. Ono to prostě nebylo spolehlivé, sekal se začátek videa atp a prostě jsem nechtěl riskovat nějaký problémy.

Řešil jsem to hlavně proto, že to je video, který si tam člověk pustí maximálně jednou jako náhled/reklamu. Kdyby to byla nějaká integrální funkce, tak proč ne, ale přijde mi trochu zbytečný tam mít 5mb natvrdo pro jeden jednorázový účel. Ale tak zatím to tak zůstane no.
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Obecné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna