.[ ČeskéHry.cz ].
RTS na Switch/Mobil

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Inkubátor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vaclav_bicha



Založen: 22. 11. 2021
Příspěvky: 3
Bydliště: Porto

PříspěvekZaslal: 22. listopad 2021, 13:47:58    Předmět: RTS na Switch/Mobil Odpovědět s citátem

Dlouho jsem si lamal hlavu, jak upravit gameplay a ovladani tak, aby se dala klasicka RTS hrat na handheldu ci na telefonu, a mozna jsem na to prisel, rad si prectu vas feedback. Veskere info na mem Trello boardu zde https://trello.com/b/DvuYEGqk/dagorladpitch

bohuzel nejsem programator, s Unity se teprve ucim, tak mi to jeste asi chvilku zabere, nez si to budu moct vazne overit, ze to funguje:)

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
twelewen



Založen: 30. 12. 2018
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: 22. listopad 2021, 20:33:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to custom ovladani pro tvoji hru nebo to myslis obecne? Switch nemam, ale RTS existuje pro switch a na telefony spoustu. Proc se neinspirovat z existujicich her?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaclav_bicha



Založen: 22. 11. 2021
Příspěvky: 3
Bydliště: Porto

PříspěvekZaslal: 23. listopad 2021, 08:40:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Custom pro moji hru, na Switchi jsem hral jen Northgard, je to dobry, ale je o neco jinyho (ona je to spis budovatelska strategie), na telefonech jsem toho hral vic, ale nikdy mi to ovladani neprislo dobry, hlavne micro, tomu bych se chtel prave vyhnout tim, ze to bude vic orientovany na macro a upgrady a micro bude reseny jen rally pointama a autoattackem, plus teda support magii
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
twelewen



Založen: 30. 12. 2018
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: 23. listopad 2021, 12:05:15    Předmět: Odpovědět s citátem

IMHO na telefonech se strategie nebudou hrát dobře nikdy, myslím že nemá smysl pokoušet se vymyslet něco revolučního. Určitě si předem rozmyslí jestli chceš cilit telefony nebo ten Switch. Neztrácejí moc času designem UI, stejně to na první dobrou nikdy netrefíš a nejlepší je to otestovat na prototypu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaclav_bicha



Založen: 22. 11. 2021
Příspěvky: 3
Bydliště: Porto

PříspěvekZaslal: 23. listopad 2021, 13:41:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky, ja prave puvodne premejslel, jak udelat RTS ve VR:) pak jsem ale zjsitil, ze by se z toho urcity mechaniky daly pouzit i na mobilu, no a jelikoz ted nejvic hraju na Switchi tak mi doslo, ze by sli pouzit i tam. No a ted mi prijde, ze bych to asi fakt nejaradsi cilil na ten Switch, kde opravdu zadna klasicka RTS neni, jedine tahovky nebo budovatelsky strategie, prototyp mam rozpracovanej, ale to je jeste ta mobilni verze, a zatim jsem fakt na zacatku (tu VR verzi jsem si taky postavil, ale tam to asi fakt nema cenu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Inkubátor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna