.[ ČeskéHry.cz ].
Tráva
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> 3D API / 3D Enginy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fundin



Založen: 19. 08. 2007
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 14. leden 2008, 19:47:44    Předmět: Tráva Odpovědět s citátem

Tak sem se po terenu pustil do travy a zajimalo by me, jak ve svych projektech delate travu. Jaky trsy jestli jen krizovy nebo i v jinejch smerech? A jak ty trsy ulozit do pameti jestli je nacist vsechny z cely mapy a pak zobrazovat jen potrebny nebo dynamicky nacitat prave potrebny? a pak jeste jak vytvarite textury travin nebo kde je nejaka free knihona?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cece



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Skoro Brno

PříspěvekZaslal: 14. leden 2008, 20:16:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Čistě náhodou na tohle téma dělám diplomku Smile
Něco málo jsem napsal taky:
http://cece.blog.cz/0711/diplomka-z-deniku-vyvojare-1
http://cece.blog.cz/0711/diplomka-z-deniku-vyvojare-2
http://cece.blog.cz/0712/diplomka-z-deniku-vyvojare-3
Čert ví, jestli to je správný postup, ale nějaké výsledky to má Wink
_________________
Co můžeš udělat dnes, tak to raději udělej, nebo bys na to do zítřka zapomněl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tempicek



Založen: 04. 12. 2007
Příspěvky: 62

PříspěvekZaslal: 14. leden 2008, 23:21:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Cece napsal:
Čistě náhodou na tohle téma dělám diplomku Smile
Něco málo jsem napsal taky:
http://cece.blog.cz/0711/diplomka-z-deniku-vyvojare-1
http://cece.blog.cz/0711/diplomka-z-deniku-vyvojare-2
http://cece.blog.cz/0712/diplomka-z-deniku-vyvojare-3
Čert ví, jestli to je správný postup, ale nějaké výsledky to má Wink


Co presne je to za tema? Mas uz nejaky text hotovy ci v jakem jsi stadiu?


To Fundin:

Zrovna ted se mi to nechce prilis rozepisovat, tak se, chces-li, podivej sem: http://doc.crazyanimals.net/
Vlevo nalistuj v sekci Graficky engine odstavec Trava (je to nejaka stara rozpadena verze, ale hlavne ze je to online a nemusim to nekde lovit na disku Smile). Kdyztak pozdeji pridam popis vic (lepsich) metod jak se k trave dohrabat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Cece



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Skoro Brno

PříspěvekZaslal: 15. leden 2008, 00:24:04    Předmět: Odpovědět s citátem

tempicek: Téma má název "Zobrazování "nízké" vegetace ve 3D prostoru",
mám text semestrálního projektu, takových 20 stánek plků - celkem jednouché studie několika her a základní popis, co to momentálně umí a jak to funguje.

Protože si myslím, že to zatím stojí za starou belu (i když obhájeno na A Very Happy ), tak dám k dispozici až konečný text diplomky. Ale na blog budu jednou za čas dávat zprávu o vývoji.
_________________
Co můžeš udělat dnes, tak to raději udělej, nebo bys na to do zítřka zapomněl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fundin



Založen: 19. 08. 2007
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 15. leden 2008, 12:50:28    Předmět: Odpovědět s citátem

2tempice: ten zaklad jak delat to vlvneni a takovy ti blbosti vim jen mi neni poradne jasny jak udelat to manegovani zobrazeni jako jestli si mam do ram nacist vsechny polohy vsech trsu a pak vybrat ty co se maj zobrazit a tu jednu geometrii trsu vyrendrovat na vice mistech s jinou World matici?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tempicek



Založen: 04. 12. 2007
Příspěvky: 62

PříspěvekZaslal: 15. leden 2008, 13:41:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Masivni instancing po nejakych segmentech. Je jasne, ze nemuzes kreslit vsechny trsy, takze po segmentech vybrat ktere ano (uz ve vzdalenosti nekolika desitek metru ty trsy travy jsou titerne - je dobre je ale zneviditelnit plynule alphablendem) a pak zalezi na tom, jak komplikovany ten trs je - jestli se Ti ho chce klasicky instancovat a dodat worldmatice, nebo jestli Ti nestaci zparametrizovat kazdy trs pomoci dat navic do vrcholu (takhle jsem to delal ja, kdyz to nejak zapakujes, tak tech informaci neni moc). Pokud pracujes s rozsahlym prostorem, tak je vhodne udelat sablony tech segmentu, do kterych to rozdelis a ty sablony opakovat (napriklad ve volne prirode muzes skoro vsude opakovat jediny segment 10x10m a upravovat vysku tech trsu ctenim vyskove mapy). Nebo ty segmenty muzes mit pripravene vsechny a dynamicky je nacitat do pameti - v rozsahlem prostredi to dynamicke nacitani asi budes mit tak jako tak, takze pridat dalsi dato neni takovy problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hunter



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 544

PříspěvekZaslal: 15. leden 2008, 16:40:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Já dodám jeden praktický postřeh - velmi dobré je u těch trsů trochu měnit hue/saturation barev. V přírodě nemají nikdy ani dvě stejný květiny/stromy/... úplně stejnou barvu nebo její systost a pokud to bude trochu proměnlivý, bude to vě hře vypadat mnohem líp, plněji a živěji.
To jde samozřejmě ošéfovat i tak, že těch trsů bude vymodelovaných třeba 10 a budou se nějak mixovat do sebe, to už je jedno, asi podle toho, co je pro výkon optimální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 15. leden 2008, 18:58:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty trsy by se ani nemusely mixovat. Stačilo by ke každýmu trsu přidat navíc barvu a násobit ho s barvou textury (v rozsahu zhruba 0 až 2, aby se dalo ztmavovat i zesvětlovat jednotlivý kanály).
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fundin



Založen: 19. 08. 2007
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 15. leden 2008, 19:06:46    Předmět: Odpovědět s citátem

S tim dobarvovanim to neni spatny ale jeste by me zajimalo jak vyrobit ty trsy a jaky trsy pouzivat jestli krizovy nebo jaky? co lip vypada?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tempicek



Založen: 04. 12. 2007
Příspěvky: 62

PříspěvekZaslal: 15. leden 2008, 19:13:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Par quadu dohromady, nic vic, nebo spatne chapu otazku? Zalezi jak moc realne s nimi chces hybat, pokud staci sklapeni celeho trsu, tak jeden quad staci. A z me zkusenosti nejsou krizove treba, protoze trsy se navzajem ruzne prolinaji a jsouv ruznych smerech (ale zalezi i na hustote a velikosti - podelnosti). No ozkousis si a uvidis,co se Ti bude nejvice libit. To jsou levne experimenty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fundin



Založen: 19. 08. 2007
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 15. leden 2008, 19:30:34    Předmět: Odpovědět s citátem

jj chapes ji dobre:) ja jen ze mi to prijde takovy strasne malo husty a stejne se to skoro nehne a to vazne nevim cim to je protoze tech trojuhelniku tam je jen 6000:(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cece



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Skoro Brno

PříspěvekZaslal: 15. leden 2008, 19:37:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle je dost o experimentování, prostě přidávat a ubírat podle výsledného dojmu.
Já momentálně používám trsy o 4 quadech do tvaru # (při pohledu seshora), možná by stačil i tvar trojúhelníku, ale dva quady do kříže mi přijdou málo.
_________________
Co můžeš udělat dnes, tak to raději udělej, nebo bys na to do zítřka zapomněl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fundin



Založen: 19. 08. 2007
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 15. leden 2008, 21:56:55    Předmět: Odpovědět s citátem

2cece: jj ja si s tim pohraju a ty textury delas jak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tempicek



Založen: 04. 12. 2007
Příspěvky: 62

PříspěvekZaslal: 15. leden 2008, 22:23:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Fundin napsal:
2cece: jj ja si s tim pohraju a ty textury delas jak?


Ja svoje namaloval. Nejsem grafik, ale rekl bych, ze neni potreba nic extra. (Par zelenych car, trocha uprav a bylo to - ale bylo to do zavodni hry, tam si clovek nemohl tu travu prohlednout uplne zblizka.) Ale nedelal jsem kere, pouze maly porost (do pul metru)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Cece



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Skoro Brno

PříspěvekZaslal: 15. leden 2008, 22:31:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Fundin napsal:
2cece: jj ja si s tim pohraju a ty textury delas jak?

Momentálně mám dvě textury (kupodivu to bohatě stačí), první jsem vytvořil v Maxku/Blenderu pomocí částicového systém (příklad http://blenderartists.org/forum/showthread.php?t=68269 ), vyrenderoval z boku a druhou jsem vygooglil, vlastně to je keř Smile
_________________
Co můžeš udělat dnes, tak to raději udělej, nebo bys na to do zítřka zapomněl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> 3D API / 3D Enginy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna