.[ ČeskéHry.cz ].
Calcium Contract

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
igor



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: 29. červen 2023, 00:35:53    Předmět: Calcium Contract Odpovědět s citátem

Ahoj,

Calcium Contract je střílečka, ve které hrajete za speciálního zmocněnce Řádu Kalcia, což je v podstatě řád smrtek, které mají za úkol doprovázet tvory na onen svět. Jeden z těchto tvorů se proti tomuto systému vzbouřil a úspěšně se řádu brání. Vaším úkolem je situaci vyřešit.

Hra nemá k dokončení daleko, plánuji vydání ještě v tomto roce. Můžete ji najit na Steamu včetně dema:
https://store.steampowered.com/app/2427960/Calcium_Contract/

Ze screenshotů je asi patrné, že jde o (další) střílečku inspirovanou klasikami z 90. let. Snažil jsem se ale jít trochu jinou cestou a jde spíše o inspiraci a rozvinutí než kopii, např. zbraně i nepřátelé vycházejí z jistých klasických archetypů, ale stylově i herně mají něco navíc. Hra je rychlá a zaměřená na mobilitu hráče, snažil jsem se o co největší "vymazlení" hratelnosti a pocitu ze hry.

Hru dělám sám ve volném čase. Běží na vlastním enginu. Je pouze pro Windows, ale dobře běží i na Steam Decku.

Nějaké další zajímavosti můžete najít i na twitteru



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mar



Založen: 16. 06. 2012
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: 1. červenec 2023, 14:58:26    Předmět: Re: Calcium Contract Odpovědět s citátem

je to paráda. demo jsem hrál a dohrál a těším se na full verzi - která vyjde kdy mimochodem?

jinak hraje se to moc dobře, běží to parádně a binárka enginu se vejde 10x do Unreal crashdumperu Smile character controller taky moc pěkný, celkově čistá práce.

přetáčení v čase jsem se bál že to bude jako v remaku duka, kde se mi to vůbec nelíbilo, ale tady to funguje moc pěkně a mezerníkem zpátky v čase o pár vteřin funguje fakt dobře.

musím říct, že i vizuálně to je na velmi slušné úrovni včetně designu levelů. co dodat... víc takových her
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
igor



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: 1. červenec 2023, 16:59:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za vyzkoušení a zhodnocení Smile

Plná verze bude ještě letos a v rámci tohoto časového rozpětí snad dříve než později, zatím ale nebudu slibovat konkrétní datum.

U časového skoku zpět jsem se trochu inspiroval i hrou Gunpoint, kde po smrti lze skočit zpět s volbou několika časových intervalů, fungovalo to v rámci hratelnosti velmi dobře. Je mi ale jasné, že to někdo může vnímat i negativně, protože to jde trochu proti tomu, jak většina podobných her přistupuje k obtížnosti (i když stále jde místo toho používat klasický quicksave a quickload).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzejkob



Založen: 17. 08. 2013
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: 30. červenec 2023, 17:43:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to super - dohráno na medium. Jsem cílovka, takže čekám na vydání.

Několik postřehů:

- když vypnu vsync, tak se začne vařit gfx. Se zapnutým vsync zase není úplně plynulá myš (60 hz monitor). Je ale fakt, že se podobně chová i Dusk - ačkoliv myš je o trochu lepší i s vsync (ale pořád s lehkým zpožděním). Prodeus tyhle problémy nemá vůbec - s vsync to je krásně plynulé celé. Asi by pomohlo přidat nastavení fps cap.

- level design je sám o sobě docela fajn, ale to prostředí je chudé. Chápu, že základ bude nějaká 2d mapa s výškovými segmenty - neboť jinak by nebylo časově realistické ty levely vytvořit. Pomohly by třeba zkosené hrany. Prostě aby budova vypadala jako budova apod.

- skok ve hře je takřka nanic a je to škoda

- zkoušel jsem hledat secrety a asi tam žádné nejsou - leckde se doskákat dá, ale nic tam není

- je to hezky hratelné, nepřátelé jsou docela originální a je fajn, že o sobě dají vědět zvuky a akcemi - byť ty zvuky jsou dost divné. Zbraně jsou též v pohodě - používal jsem hlavně první střelnou zbraň a bylo to s ní zábavné

- rewind času je zajímavej ale vlastně jsem ho skoro nepoužil - mě by stačilo save/load popř. checkpointy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
igor



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: 2. srpen 2023, 16:36:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za vyzkoušení.

S tím vsyncem a fps capem se na to ještě pořádněji podívám, zatím jsem na větší problémy nenarazil ani je nikdo nehlásil, ale na jednom stroji jsem měl pocit, že něco není úplně v pořádku, tak to zkusím reprodukovat.

Skákání jsem tam původně nechtěl dávat vůbec, ale ukázalo se, že je velmi silně očekáváno a lidi dost negativně reagují na jeho absenci. Hra je dohratelná bez jediného výskoku, i když se občas hodí pro dosažení pár míst a zkratek. Nechtěl jsem z toho neustále skákací hratelnost typu Quake, větší inspirací byl spíše Doom a hlavně jeho moderní komunitní mapy a modifikace, kde často skákání není a pocitově je ta hratelnost trochu jiná.

Klasické secrety skutečně nejsou (i když v plné verzi se pár nepovinných míst mimo hlavní průchod najde), jsou nahrazeny chytáním pokladů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzejkob



Založen: 17. 08. 2013
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: 2. srpen 2023, 20:43:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě úplně stačí přidat do settings fps cap + čísla po 50ti a tím to je vyřešeno. Já tyhle střílečky hraju obvykle na nejtěžší obtížnosti (pokud tam není nějaká ptákovina jako nekonečné generování monster) - ale tady bych potřeboval vypnout vsync + chtěl jsem to s jistotou dohrát. Ono to vypnout jde, ale jsem trochu nervozní z toho, že to vaří. Mám nějakej obyč radeon (byť pci) - možná to je blbě nastavený, nainstalovaný - nevim.

Skákání jasně - poklad jsem jeden našel, druhej mi utek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
igor



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: 17. říjen 2023, 20:58:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem to vydal
https://www.youtube.com/watch?v=B9EFbuZGYng
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna